Зміна ціни договору: первинним документом може бути акт

В обраному У обране
Друк
Міністерство фінансів України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Березень, 2015/№ 12
Лист Мінфіну України від 13.01.15 р. № 31-11410-08-10/699

У листі, що коментується, Мінфін відповідає на запитання: яким первинним документом зафіксувати зміну ціни оприбуткованих активів?

Цього разу відповідь Мінфіну набагато зрозуміліша, ніж у листі від 18.06.14 р. № 31-11410-07-27/15328 («БТ», 2014, № 40, с. 8).

Отже, потрібний документ підприємство може розробити самостійно, однак при цьому включити до нього всі обов’язкові реквізити первинного документа з ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Таким первинним документом може бути акт про встановлення нової ціни, який на підставі змін до договору (додаткової угоди) складає комісія підприємства та затверджує його керівник.

Також підставою для відображення зміни ціни активів у регістрах бухгалтерського обліку може бути розпорядчий акт керівника підприємства. Однак пам’ятайте: на це керівник повинен мати повноваження (прописані у статуті або іншому установчому документі).

Нагадаємо, що іншими варіантами підтвердного документа можуть бути:

• бухгалтерська довідка;

• коригування до витратної накладної. Таке коригування оформляє постачальник. Паралельно для ПДВ-цілей постачальник оформляє розрахунок коригування до податкової накладної.

Крім того, не зайвим буде прописати порядок дій у разі зміни ціни в договорі на постачання (саме на це Мінфін «натякнув» у згаданому вище листі № 31-11410-07-27/15328.

На закінчення зазначимо: корисні рекомендації ви знайдете у статтях з «БТ», 2014, № 30, с. 12; № 31, с. 15. Однак знову ж таки застосовувати їх потрібно з урахуванням «реформаторських» нововведень 2015 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити