(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2015/№ 20

Механізм акумулювання ПДВ приведено у відповідність до чинного законодавства

http://tinyurl.com/y4vdjygt
Постанова Кабміну від 05.05.15 р. № 262 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11»

Про те, що з початку 2015 року сільськогосподарські підприємства, як і всі інші платники ПДВ, будуть працювати через систему електронного адміністрування ПДВ (СЕА), було відомо ще до початку цього року. Але Кабмін так і не спромігся вчасно (до початку цього року) привести свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог чинного законодавства. Тому у сільгосппідприємств з початком тестової роботи СЕА виникло чимало питань з приводу акумулювання спецрежимного ПДВ.

Тепер же ці проблеми відійдуть у небуття. Річ у тім, що Кабмін постановою, яка коментується, нарешті спромігся підкоригувати Порядок акумулювання ПДВ*.

* Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджений постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11.

Тепер у цьому Порядку прямо вказано, що на спецрахунок кошти надходять не напряму з поточного рахунка платника ПДВ, а через електронний ПДВ-рахунок. Тобто сільгосппідприємство перераховує кошти на електронний ПДВ-рахунок (як це зробити — читайте у «БТ», 2015, № 12, с, 19), і тільки потім Держказначейство за поданням ДФСУ направить їх на спецрахунок (нова редакція п. 3 Порядку акумулювання ПДВ).

Також із цього Порядку було виключено положення про подання контролерам копії платіжних доручень про фактично зараховані на спеціальний рахунок суми ПДВ за кожний звітний (податковий) період.

Постанова, що коментується, набирає чинності з дати опублікування (на момент підготовки номера не опублікована).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті