Механізм акумулювання ПДВ приведено у відповідність до чинного законодавства

Кабінет Міністрів України, Жиленко Катерина, Краченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 20
В обраному У обране
Друк
Постанова Кабміну від 05.05.15 р. № 262 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11»

Про те, що з початку 2015 року сільськогосподарські підприємства, як і всі інші платники ПДВ, будуть працювати через систему електронного адміністрування ПДВ (СЕА), було відомо ще до початку цього року. Але Кабмін так і не спромігся вчасно (до початку цього року) привести свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог чинного законодавства. Тому у сільгосппідприємств з початком тестової роботи СЕА виникло чимало питань з приводу акумулювання спецрежимного ПДВ.

Тепер же ці проблеми відійдуть у небуття. Річ у тім, що Кабмін постановою, яка коментується, нарешті спромігся підкоригувати Порядок акумулювання ПДВ*.

* Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджений постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11.

Тепер у цьому Порядку прямо вказано, що на спецрахунок кошти надходять не напряму з поточного рахунка платника ПДВ, а через електронний ПДВ-рахунок. Тобто сільгосппідприємство перераховує кошти на електронний ПДВ-рахунок (як це зробити — читайте у «БТ», 2015, № 12, с, 19), і тільки потім Держказначейство за поданням ДФСУ направить їх на спецрахунок (нова редакція п. 3 Порядку акумулювання ПДВ).

Також із цього Порядку було виключено положення про подання контролерам копії платіжних доручень про фактично зараховані на спеціальний рахунок суми ПДВ за кожний звітний (податковий) період.

Постанова, що коментується, набирає чинності з дати опублікування (на момент підготовки номера не опублікована).

Теги ПДВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд