(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
26/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 46

«Нульовий» РК із неправильною позначкою про реєстрацію: як виправити помилку

Покупець отримав від постачальника розрахунок коригування (РК), в якому змінюється тільки номенклатура товарів, а вартість таких товарів залишається незмінною. При цьому в полі «Підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем» такого РК стоїть позначка «Х». Чи зобов’язаний покупець реєструвати такий РК в ЄРПН? (м. Харків)

Безумовно, у РК, яким не змінюється сума компенсації вартості товарів, це вважатиметься помилкою.

Адже згідно з  п. 192.1 ПКУ реєструвати РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) зобов’язаний:

постачальник товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних і вартісних показників у результаті не змінює суму компенсації;

покупець товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику.

Підказки щодо порядку реєстрації РК в ЄРПН ви можете знайти в «БТ», 2015, № 45, с. 23.

Віднести таку помилку до істотних не можна. Адже її допущено не в обов’язкових реквізитах РК. Відповідно, вона не зробить такий розрахунок недійсним, а значить, і не зашкодить відкоригувати показники складеної раніше ПН.

Ті платники ПДВ, які не хочуть залишати помилку без виправлення, легко можуть її поправити.

Такий РК можна просто повернути продавцю та попросити його самостійно зареєструвати РК в ЄРПН.

Головне, щоб ви не пішли на поводі у продавця та не зареєстрували РК в ЄРПН самостійно. Інакше контролери можуть чіплятися до вашого податкового кредиту, адже буде порушено порядок реєстрації РК в ЄРПН.

Постачальник також може поплатитися. Штраф за порушення строків реєстрації РК згідно з  п. 1201.1 ПКУ йому не загрожує (РК «нульовий»). А ось адмінштрафом його посадових осіб можуть покарати ( ст. 1631 КпАП).

розрахунок коригування з ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті