Трансфертне ціноутворення: резиденти, критерії, звіт…

Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 47
В обраному У обране
Друк
Лист МГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників від 12.11.15 р. № 25274/10/28-10-06-11

«Трансфертне ціноутворення»… «контрольовані операції»… Багато хто з госпсуб’єктів знайомий з цими поняттями дуже поверхнево, але все частіше замислюється, а чи не підпадають вони самі під правила трансфертного ціноутворення. Тим більше що правила доволі часто змінюються. Про останні зміни у «трансфертній» ст. 39 ПКУ, що діють з 13.08.15 р., ми писали у «БТ», 2015, № 37, с. 25.

У листі, що коментується, податківці зробили декілька важливих акцентів:

• до Звіту про контрольовані операції за 2015 рік потраплять операції за весь 2015 рік, які є контрольованими за новими правилами (що діють з 13.08.15 р.);

стаття 39 ПКУ на сьогодні не містить вимоги щодо подання відомостей про контрольовані операції одночасно з поданням декларації з податку на прибуток (додаток до декларації);

• операції з контрагентами-резидентами, навіть нехай і пов’язаними особами, не є контрольованими за жодних умов (також див. консультацію з категорії 137.01 ЗІР ДФСУ).

Також важливо розуміти: щоб операції вважалися контрольованими, усі критерії повинні виконуватися одночасно (обсяг доходу і операцій за кожним контрагентом, а також статус таких контрагентів). Якщо, припустимо, з «офшорним» контрагентом — пов’язаною особою здійснюються операції, які можуть потрапити до лав контрольованих, але загальний обсяг яких за рік не перевищив 5 млн грн., то вони не є контрольованими. Таке саме можна сказати і про операції з «пов’язаним» контрагентом-нерезидентом, обсяг яких уже перевищив 5 млн грн., але такий контрагент «родом» з «неофшорної» країни. Критерії «офшорності» прописані у  п.п. 39.2.1.2 ПКУ, а відповідний перелік країн затверджений розпорядженням КМУ від 16.09.15 р. № 977-р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд