(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 41

«Депозитні» банківські проценти обкладаються ПДФО та ВЗ

Листи ДФСУ від 14.09.15 р. № 8651/М/99-99-17-03-03-14, від 25.09.15 р. № 8943/Б/99-99-17-03-03-14

У листах, що коментуються, фіскали зазначають: проценти за депозитом обкладаються ПДФО та ВЗ.

При цьому проценти за депозитними банківськими рахунками належать до пасивних доходів ( п.п. 167.5.3 ПКУ) і обкладаються ПДФО за ставкою 20 % ( п.п. 167.5.1 ПКУ). ПДФО сплачує під час нарахування податковий агент — особа, яка здійснює нарахування, тобто банк ( п.п. 170.4.1 ПКУ).

У листі № 8943/Б/99-99-17-03-03-14 ДФСУ зазначає, що жодних пільг для обкладення ПДФО процентів за депозитом не передбачено. Зауважимо: пільга дійсно була, а точніше, тимчасове відстрочення до 01.01.15 р. Однак її передчасно скасував Закон України від 27.03.14 р. № 1166-VII. А ось уже з 01.01.15 р. Закон України від 28.12.14 р. № 71-VIII («БТ», 2015, № 1 — 2, с. 16) встановив для інвестиційного прибутку, роялті, процентів, дивідендів, які виплачуються інститутами спільного інвестування та неплатниками податку на прибуток, ставку ПДФО в розмірі 20 %.

Також «у парі» з ПДФО проценти за депозитом обкладаються військовим збором (ВЗ). І хоча об’єктом обкладення ВЗ є доходи, визначені у  ст. 163 ПКУ ( п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ), але п. 163.1 ПКУ встановлює, що об’єктом обкладення є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, а до останнього включаються й пасивні доходи ( п.п. 164.2.8 ПКУ, крім зазначених у  п.п. 165.1.41 ПКУ — проценти за поточними рахунками, на які виплачують виключно зарплату, стипендію, пенсію та інші соцвиплати). І хоча тривалий час ми вважали, що пасивні доходи у вигляді банківських процентів не обкладаються ВЗ («БТ», 2014, № 39, с. 41), протилежна думка податківців міцнішає (див. також консультацію з категорій 103.12, 132.02 ЗІР ДФСУ).

депозит, банківські проценти, ПДФО, військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті