Податкова реформа: новий рік — нові турботи Закон України від 28.12.14 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»
Соціально-трудова реформа: «дешевий» ЄСВ та легальна праця Закон України від 28.12.14 р. № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці»
Додатковий імпортний збір: Рада сказала «Треба!» Закон України від 28.12.14 р. № 74-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу», Закон України від 28.12.14 р. № 73-VIII «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року»
Організм вимагає продовження банкету, а ФНВ — річного звіту… Як же не хочеться після новорічно-різдвяних свят поринати у вир цифр і звітів. Та час не чекає! І от на календарі вже «горить червоним полум’ям» 25 січня — граничний строк подання річного звіту до ФНВ. Але у 2015 році він припадає на вихідний день! Чи є «перенесення» з цього звіту? Як заповнити без помилок графи звіту до ФНВ? А якщо «забути» і не здати, чи будуть штрафи? Дати чіткі й зрозумілі відповіді на ці та інші запитання, що стосуються річного звіту до ФНВ, — мета цієї статті.
Що для одних — держтурбота, для інших — Звіт за «трудовою» квотою Законодавці справедливо вважають, що певному колу осіб потрібно сприяти в працевлаштуванні. Питання є лише до способу, яким таку «турботу» вирішили виявляти. Роботодавцям визначили квоту на працевлаштування неконкурентоспроможних верств населення. Інакше кажучи, переклали «турботу» на їхні плечі. Втім, дивуватися нічому. Але зрозуміло одне — якщо квота є, то про її виконання доведеться відзвітувати. Як це зробити і в який строк? Про це ми сьогодні й поговоримо.
Податкова реформа — 2015. Адміністрування, звітність, перевірки Починаємо розгрібати «подарунки» під новорічною ялинкою. У цьому випадку ми охопимо Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.14 р. № 71-VIII, а також Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.14 р. № 77-VIII.
Змін чимало. Причому на частину з них потрібно реагувати вже зараз. ПН — тільки в електронній формі. Благо, реєструємо їх у ЄРПН у січні за старими правилами. Втім щодо цього питання є деякі суперечності. Роздрібники, які мають справу з реалізацією пива, алкоголю, тютюнових виробів і палива, повинні збирати з покупців акцизний податок. Військовим збором обкладати потрібно по-суті все, що обкладається ПДФО. Приймаєте оплату за послуги через касу або займаєтеся інтернет-торгівлею — потрібно застосовувати РРО. І ще чимало змін, причому подеколи досить заплутаних. Узяти той же порядок нарахування акцизу в роздрібній торгівлі.
Що ми пропонуємо сьогодні? У стислій формі розглянемо все (практично все), що змінилося. У подальших номерах копатимемо глибше. Ті теми, які вимагають детального розгляду, будуть неодмінно нами висвітлені в найближчих номерах. У будь-якому разі про усе, що вам потрібно знати сьогодні, ви дізнаєтеся з цієї теми. Тож у дорогу!