(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2015/№ 37

Повідомлення про прийняття на роботу: час «Ч», штрафи та способи подання

Листи Мінсоцполітики України від 19.08.15 р. № 1069/13/84-15, Держінспекції України з праці від 03.08.15 р. № 1364/24/21/01/2298-15

Мінсоцполітики та Держпраці роз’яснили декілька проблемних моментів щодо подання повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі — повідомлення). Корисні матеріали ви знайдете у  «БТ», 2015, № 29, с. 38;  34 — 35, с. 4.

«Від коли?» Постанова КМУ від 17.06.15 р. № 413, яка затвердила форму повідомлення та порядок його подання, була опублікована 27.06.15 р. у газеті «Урядовий кур’єр» № 115/2015, але без форми повідомлення. Податківці визнали цю публікацію неповною, а тому днем офіційного опублікування (днем набуття чинності) визнали 03.07.15 р. — день опублікування в «Офiцiйному вiснику України» № 50/2015. Думка Мінсоцполітики: час «Ч» — 27.06.15 р.

Тим, хто з 27.06.15 р. по 02.07.15 р. приймав працівників, а повідомлення не подав, залишається лише сподіватися, що перевіряючі не будуть суворими у цьому спірному питанні.

Штрафи. Не секрет, що за неподання повідомлення контролери загрожують накласти штраф у розмірі 30 мінзарплат (36540 грн.) ( абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП) і адмінштраф від 510 до 1700 грн. ( ч. 1 ст. 41 КпАП). З накладенням адмінштрафу не сперечаємося, а ось абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП передбачає штраф, зокрема, за допуск до роботи без оформлення трудового договору. Наша позиція: справедливим є штраф у розмірі однієї мінзарплати ( абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Але Держпраці зазначає: укладення трудового договору складається з виданого наказу та повідомлення ДФС. Тобто повідомлення — складова частина оформлення трудового договору, тому й штраф за роботу без договору є справедливим.

Поштою. Думки держорганів розділилися. Мінсоцполітики твердить, що подавати повідомлення поштою не можна. А от Держпраці це не забороняє, аргументуючи тим, що не уточнено спосіб подання повідомлення на паперовому носії, а значить, можна надіслати поштовим відправленням з повідомленням про вручення. При цьому дата подання — дата відправлення листа згідно з поштовою квитанцією.

прийняття на роботу, повідомлення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті