(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2016/№ 34-35

Нові строки розрахунків у ЗЕД діють і на перехідні операції

Лист Нацбанку від 10.08.16 р. № 22-0003/67025

Нещодавно Нацбанк уніс зміни в порядок валютного регулювання, установленого постановою Нацбанку від 07.06.16 р. № 342 (постанова Правління НБУ від 28.07.16 р. № 361 // «БТ», 2016, № 32, с. 4). Зокрема, продовжено (з 90 до 120 днів) строк розрахунків за операціями з експорту товарів з відстрочкою платежу (ст. 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР).

У зв’язку з цим виникло запитання: який строк розрахунків слід застосовувати щодо перехідних операцій, які розпочалися, коли діяв 90-денний строк розрахунків, а закінчуються, коли вже діє новий 120-денний строк?

Відповідь на це запитання надав Нацбанк у листі, що коментується. Банкіри стверджують, що з дати набрання чинності вищезгаданою постановою (тобто з 29.07.16 р.) на випадки незавершення розрахунків за експортними, імпортними операціями поширюватимуться норми того нормативно-правового акта, який скасовує або пом’якшує відповідальність резидентів. Тобто по незавершених ЗЕД-операціях діє 120 денний строк розрахунків.

Пояснюється це тим, що згідно із ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність. Вищезгаданою постановою пом’якшується відповідальність суб’єкта господарювання, а отже, застосування до перехідних операцій саме більшого строку є цілком законним і виправданим.

Такий підхід був і при останньому збільшенні строків розрахунків у ЗЕД (див. лист Нацбанку від 06.12.07 р. № 28-311/4379-12665 та лист ДПАУ від 14.01.08 р. № 362/7/22-5017).

строки сплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті