(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2016/№ 5

Усе тече, ЄСВ змінюється, а банки до 1/3 прискіпуються

Лист ДФСУ від 15.01.16 р. № 526/5/99-99-17-03-01-16

Найгучнішою зміною 2016 року у частині соцстрахування стало зниження ставки ЄСВ до єдиного розміру — 22 % (деталі ви знайдете у «БТ», 2015, № 1-2, с. 45).

При цьому виникло запитання: що робити з «правилом 1/3»?

Нагадаємо: п. 2 Порядку № 453* передбачає, що банки видають гроші / приймають платіжні доручення на виплату зарплати тільки в тому випадку, якщо страхувальник подасть документ, який підтверджує сплату ЄСВ у сумі не менше 1/3 від суми зарплати. Якщо «правило 1/3» не виконується, то потрібно разом з документами на видачу коштів подати до банку довідку-розрахунок (додаток 1 до Порядку № 453), погоджену з органом ДФСУ за місцем узяття на облік як платника ЄСВ.

* Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.13 р. № 453.

Однак «фішка» в тому, що через зниження ставки ЄСВ-нарахувань сума сплаченого ЄСВ апріорі не може становити 1/3 зарплати. Минулого року виникла схожа проблема — у зв’язку з уведенням понижуючого коефіцієнта. Тоді ДФСУ у своєму листі від 29.01.15 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16 звернулася з проханням до банків узагалі не застосовувати «правило 1/3» («БТ», 2015, № 6, с. 13).

Цього разу податківці не такі щедрі, але планку понизили. У листі, що коментується, ДФСУ просить банки до приведення Порядку № 453 у відповідність з новим законодавством контролювати, щоб сума ЄСВ була не менше 1/5 (замість 1/3) суми зарплати.

Аналогічне прохання прозвучало на адресу терорганів ДФСУ: при погодженні довідки-розрахунку враховувати, що сума ЄСВ має бути не менше 1/5 зарплати, а також додавати  примітку: «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.16 р. Законом України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розміру єдиного внеску».

ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.