(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2016/№ 6

Розрахунок коригування у ПДВ-декларації: головні податківці навели порядок

http://tinyurl.com/y538tqy9
Лист ДФСУ від 22.01.16 р. № 2052/7/99-99-19-03-02-17

Податківці вкотре порушили питання: в якому періоді та хто повинен коригувати податкові зобов’язання (ПЗ) і податковий кредит (ПК) на підставі розрахунку коригування (РК).

Важливість листа, що коментується, у тому, що він уже є не просто індивідуальною податковою консультацією, а вказівкою головних податківців місцевим органам ДФС. Тепер місцеві фіскали не зможуть відступити від загальноприйнятої позиції. А якщо раптом таке станеться, то використовуйте лист, що коментується, як «щит».

По суті, контролери знову дійшли висновку, що продавець має право відкоригувати ПЗ на підставі своєчасно зареєстрованого «зменшуючого» РК у періоді його складання. Вважаємо, саме такий підхід випливає з положень ст. 192 ПКУ. Про це ми говорили в коментарях до аналогічних листів ДФСУ від 27.10.15 р. № 22541/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2015, № 47, с. 6; від 16.11.15 р. № 24343/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2015, № 48, с. 7 і від 15.12.15 р. № 26683/6/99-95-42-01-16-01 // «БТ», 2015, № 52, с. 4. Зручний алгоритм дій наведений нижче на схемі.

Також ДФСУ не забула про ситуацію, коли РК не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів або ж узагалі не складений постачальником:

• при збільшенні суми компенсації покупець вже не може збільшити ПК. При цьому постачальник зобов’язаний збільшити суму ПЗ за звітний період, в якому відбувається така зміна;

• при зменшенні суми компенсації, навпаки, постачальник не може зменшити ПЗ. Водночас покупець зобов’язаний зменшити ПК за звітний період, в якому відбувається така зміна, на підставі бухгалтерської довідки.

З цим висновком ми повністю згодні.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
розрахунок коригування, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті