«Прибуткова» декларація: підказки для звіту за 2015 рік

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 3
Лист ДФСУ від 04.01.16 р. № 102/7/99-99-19-02-01-17

Лист, що коментується, присвячений основним змінам у законодавстві, які потрібно врахувати при складанні та поданні звітності з податку на прибуток (далі — ПНП) за 2015 рік. Його також розібрали на дрібні консультації в ЗІР ДФСУ.

Форма та строк подання за 2015 рік. Тут і до ворожки не ходи, а за 2015 рік потрібно звітувати за новою формою «прибуткової» декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897 («БТ», 2015, № 48, с. 5). Нехай це суперечить правилу з  п. 46.6 ПКУ, проте за старою формою правильно задекларувати ПНП уже не вдасться.

Подавати таку декларацію квартальники повинні не пізніше 09.02.16 р. Що з річниками? Місцеві податківці роз’яснюють — знову «у справі» 60-денний строк, тобто відзвітувати потрібно не пізніше за 29.02.16 р. Дату «1 червня» застосувати так і не встигли. Та й сенсу зволікати немає, адже річну фінзвітність, дані з якої потрібні для складання декларації з ПНП, подадуть уже в лютому.

Дивідендні аванси. Правила розрахунку авансових внесків зі сплати дивідендів у 2015 році дещо змінилися. Податківці акцентують увагу на тому, що залишок дивідендних авансів, не зарахованих у погашення річного ПНП, не переноситься на наступний рік (також див. консультацію з категорії 102.20.02 ЗІР ДФСУ). Зауважимо: така ситуація з неврахованими авансами можлива, якщо дивіденди виплачуються до кінця звітного року за підсумками прибуткових кварталів, а за результатом року прибуток вийшов малим і сума ПНП не доросла до суми авансів.

Виправлення помилок. У декларації багато оновлених додатків, у тому числі й для виправлення помилок (ВП). При цьому для самовиправлення за періоди до 01.01.15 р. є особливості заповнення додатка ВП і декларації:

• заповнюємо показники таблиці 2 додатка ВП, а в рядках таблиці 1 ставимо прокреслення . Це прямо сказано у виносці «8»;

• заповнюємо рядки 27 — 28, 30 — 31, 32, 34 — 35, 36 і 38 — 39 декларації.

Крім того, фіскали підказують, що можна подати доповнення в довільній формі з поясненням проведених виправлень ( п. 46.4 ПКУ).

Аналогічні роз’яснення розміщені в консультації з категорії 102.20.03 ЗІР ДФСУ.

Нові таблиці. Заключна частина декларації тепер містить два нових поля:

• про застосування коригувань на податкові різниці;

• про подання разом з декларацією фінансової звітності.

До речі, про фінзвітність. У консультації з категорії 102.20.02 ЗІР ДФСУ податківці нагадали таке: до податкової декларації за рік «великі» платники подають річну фінансову звітність, яка включає Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал та Примітки до звітів. А ось платники ПНП — малі підприємства і «нульовики» подають разом з річною податковою декларацією скорочену за показниками фінансову звітність у складі Балансу та Звіту про фінансові результати.

Підказки щодо заповнення річної фінзвітності ви можете знайти на с. 10 і 13 номера.

Неприбутківці, «нульовики» та нерезиденти. Неприбутківці та «нульовики» (платники ПНП за ставкою 0 %) у 2015 році отримали «дозу» змін: склад неприбутківців — неплатників ПНП змінювався декілька разів, а для «нульовиків» усього лише переїхала норма — до п. 16 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ. Нові форми звітності для цих двох груп платників податків не затверджені, тому за 2015 рік потрібно звітувати ще за старими формами. При цьому можна подати доповнення в довільній формі з поясненням розрахунків ( п. 46.4 ПКУ).

А для нерезидентів, які провадять діяльність через постійні представництва, правила розрахунку ПНП не змінилися. Тому і розрахунок вони подають за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 25.06.13 р. № 610.

Детальний матеріал щодо заповнення декларації з ПНП ви отримаєте в одному з наступних номерів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити