Календар тижня

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 24

15 ЧЕРВНЯ (СЕРЕДА)

Закінчується строк подання:

 • Звіту про використання КОРО (РК) (ЗВР-1) і Довідки про використані розрахункові книжки за травень 2016 року тими суб’єктами, які не подають інформацію з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку (застосовують тільки КОРО і РК);
 • заяви про перехід з III кварталу 2016 року на сплату ЄП;
 • заяви про добровільну зміну групи платників ЄП або ставки ЄП «всередині» групи. Якщо відбувається перехід на ставку ЄП з ПДВ, то в цей самий строк подається заява на ПДВ-реєстрацію.

17 ЧЕРВНЯ (П’ЯТНИЦЯ)

Закінчується строк сплати:

 • авансового внеску з ЄП за червень 2016 року ФОП груп 1 і 2.

Закінчується строк подання:

 • заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування особами, які хочуть відмовитися від роботи на ЄП з III кварталу 2016 року;
 • заяви про застосування спрощеної системи оподаткування за підставою «Внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку» платниками ЄП з груп 1 і 2 (підприємці), в яких у травні змінилися: податкова адреса / місце провадження господарської діяльності / види господарської діяльності.

21 ЧЕРВНЯ (ВІВТОРОК)

Закінчується строк сплати:

 • сум ЄСВ з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року (крім гірничих підприємств).

Закінчується строк подання:

 • податкової декларації з ПДВ за травень 2016 року платниками-«місячниками»;
 • податкової декларації з плати за землю за травень 2016 року платниками, які подають таку декларацію щомісяця;
 • звіту про суми нарахованої зарплати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ до фіскальних органів (ф. № Д4, додаток 4 до Порядку від 14.04.15 р. № 435) за травень 2016 року. Подаємо за «старою» формою (див. «БТ», 2016, № 23, с. 46);
 • декларації акцизного податку за травень 2016 року;
 • декларації з рентної плати за користування надрами (додаток 2) та за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4) за травень 2016 року.

Календарні нотатки

Сьогодні поговоримо про подання декларації з плати за землю за земельні ділянки, на яких знаходиться щойно придбаний будинок. У цьому випадку слід розглядати два варіанти:

• земля продавалася разом із будинком, що на ній знаходиться;

• земля під будинком знаходиться у державній чи комунальній власності, а тому для її використання слід укласти договір оренди.

У першому випадку, коли земля продається разом із будинком, платником плати за землю (а саме земельного податку) буде новий власник землі з дати держреєстрації права власності на таку земділянку ( п. 287. 6 ПКУ). При цьому декларацію слід подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому була проведена держреєстрація права власності ( п. 286.4 ПКУ).

У випадку коли придбаний будинок знаходиться на земділянці держ- чи комунвласності, то сплачувати орендну плату буде орендар такої земділянки з дати укладання договору оренди ( п. 288.1 ПКУ). Декларацію подаєте протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, в якому укладено договір оренди ( п. 286.4 ПКУ). До цієї дати платником орендної плати буде попередній власник. Про можливість компенсації йому орендної плати до переоформлення такого договору без нарахування ПДВ читайте у «БТ», 2016, № 22, с. 27.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити