(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2016/№ 38

Податкові накладні можна включити до податкового кредиту після 365 днів

У листі, що коментується, податківці ще раз розглянули можливість включення до податкового кредиту (ПК) податкових накладних (ПН), «старших» за 365 днів.

Контролери дійшли висновку, що платник ПДВ має право включити до ПК ПН:

1. У періоді її складання:

а) до поточної ПДВ-декларації — якщо таку ПН було правильно оформлено та вчасно зареєстровано в Єдиному реєстрі ПН (ЄРПН);

б) за допомогою уточнюючого розрахунку — якщо ( п. 50.1 ПКУ):

• таку ПН було вчасно зареєстровано в ЄРПН;

• з дати її складання не минуло 1095 днів (хоча відлік цього строку повинен вестися від граничних строків подання декларації);

• така ПН не потрапила до ПК протягом 365 календарних днів з дня її складання.

2. У будь-якому з періодів, що настають за періодом складання ПН, якщо ( п. 198.6 ПКУ):

• ПН оформлено без помилок та зареєстровано в ЄРПН у межах встановленого строку;

• з дати складання ПН не минуло 365 днів.

Зверніть увагу: аналогічну думку контролери висловлювали й раніше (див. лист ДФСУ від 09.02.16 р. № 2628/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2016, № 15, с. 5, від 15.08.16 р. № 17646/6/99-95-42-01-15 та роз’яснення в категорії 101.14 ЗІР ДФСУ). Більш того, підтвердили її й пізніше — вже у листі від 09.06.16 р. № 12795/6/99-99-15-03-02-15 // «БТ», 2016, № 29, с. 6), в якому дозволили застосовувати перелічені правила і для ПН, зареєстрованих у ЄРПН з порушенням 15-денного строку.

У листі, що коментується, йдеться виключно про своєчасно зареєстровані ПН.

Доречно зауважити, що формувати ПК на основі ПН, «старших» за 1095 днів, податківці дозволяють і платникам ПДВ, що використовують касовий метод (категорія 101.14 ЗІР ДФСУ). Тільки строк у них обмежується 60 календарними днями з дня списання коштів з банківського рахунка.

податкові накладні, податковий кредит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті