(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2016/№ 38

Розрахунок бюджетними коштами

Підприємство відвантажує суб’єкту господарювання товари. Як стверджує контрагент, оплата за такі товари здійснюватиметься за рахунок бюджетних коштів. Чи потрібно застосовувати касовий метод за такою операцією?

Касовий метод з ПДВ — це метод податкового обліку, за яким (1) дата виникнення податкових зобов’язань (ПЗ) визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) або дата отримання інших видів компенсацій, (2) дата виникнення права на податковий кредит (ПК) визначається як дата списання коштів з банківського рахунка (видачі з каси) або дата надання інших видів компенсацій ( п.п. 14.1.266 ПКУ).

Тобто ПЗ та ПК формуються за «касовими» правилами.

У разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів ПЗ визначають за датою зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або датою отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом ( п. 187.7 ПКУ). Ці правила схожі на касовий метод, але про його застосування в п. 187.7 ПКУ не згадується.

Тому якщо з вами розраховуються бюджетними коштами, то ви маєте нарахувати ПЗ за фактом отримання оплати, але це не зобов’язує вас визначати ПК за фактом оплати придбаних товарів/послуг. З цим погоджуються і податківці у листі ДФСУ від 26.04.16 р. № 9398/6/99-99-15-03-02-15, а також у консультації з категорії 101.05 ЗІР ДФСУ.

Як стверджують податківці у листі ДПСУ від 31.12.12 р. № 8269/0/61-12/15-3415, підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за них здійснюється з відповідного рахунка Держказначейства.

Детально про касовий метод з ПДВ читайте у «БТ», 2016, № 18-19, с. 12.

відвантаження товарів, суб’єкт господарювання, підприємство, контрагент, оплата, бюджетні кошти, касовий метод додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті