Компенсація за електроенергію при оренді — ПДВ-зобов’язання за «першою подією»

В обраному У обране
Друк
Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА та Олена ОГАЙ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2017/№ 6

Наші читачі напевно пам’ятають галас, пов’язаний з оподаткуванням ПДВ вартості комунальних послуг, що відшкодовуються орендарем орендодавцю. У своєму листі від 04.08.16 р. № 26595/7/99-99-15-03-02-17 // «БТ», 2016, № 34-35, с. 6 ДФСУ поставила жирну крапку — ПДВ-оподаткуванню бути!

Проте в житті бувають нестандартні ситуації. Тому питання з оподаткуванням транзитних комунальних послуг, як і раніше, виникають.

У листі, що коментується, контролери розглянули ситуацію: постачальник «транзитної» електроенергії застосовує касовий метод нарахування податкових зобов’язань (ПЗ). А як же бути орендодавцеві, який отримує компенсацію за таку електроенергію від орендаря? Чи може він теж застосовувати касовий метод нарахування ПДВ?

Податківці відповіли: якщо платник ПДВ дотримується загальних правил визначення дати виникнення ПЗ, то ПЗ з постачання послуг, зокрема з надання майна в оренду, визначатимуться на дату «першої події».

Виходить: орендодавець, який отримає право сформувати податковий кредит тільки після оплати вартості комунальних послуг постачальникам таких послуг, повинен нарахувати ПДВ-зобов’язання на суму відшкодування вартості компослуг уже на дату «першої події»:

• або на дату зарахування коштів від орендаря;

• або на дату оформлення документа, який містить відомості про господарську операцію і підтверджує її здійснення.

Крім того, податківці звернули увагу на те, що в ПКУ не визначено перелік документів, які повинні підтверджувати факт здійснення тієї чи іншої господарської операції.

Орієнтиром тут може служити лист Мінфіну від 30.05.16 р. № 31-11410-09-10/15182 // «БТ», 2016, № 37, с. 4. У ньому Мінфін рекомендує як підтвердний документ оформити Акт наданих послуг.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити