(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 6

Земельний податок: нюанси стягнення

У листі, що коментується, податківці нагадали правила стягнення плати за землю. Зупинимося на найбільш актуальних роз’ясненнях.

1. Постійне користування. Податківці нагадали, що платниками земельного податку є не тільки власники земділянок, а й постійні користувачі. На сьогодні до їх числа віднесено лише бюджетні установи, громадські та релігійні організації та співвласників багатоквартирних будинків. Усі інші юрособи є або власниками, або тимчасовими користувачами землі (орендарями).

Так було не завжди. До набуття чинності у 2001 році новим Земельним кодексом України (ЗКУ) постійними користувачами могли бути й інші юрособи. Вони мали переоформити право постійного користування на право власності або право оренди до 01.01.08 р. ( п. 6 розд. X ЗКУ).

Водночас цю норму було визнано неконституційною (див. рішення КСУ від 22.09.05 р. № 5-рп/2005). А тому й досі землі можуть перебувати у постійному користуванні у таких юросіб. Враховуючи це, податківці наполягають на тому, що ці користувачі хоч за нинішніми нормами ЗКУ не можуть бути постійними користувачами землі, але є платниками земподатку.

2. Ставки податку. Податківці також нагадали про те, що на сьогодні ставки земподатку визначаються рішеннями органів місцевого самоврядування. Це рішення оприлюднюється до 15 липня року, що передує року застосування ставок податків та пільг. Копія цього рішення надсилається у 10-денний строк із дня оприлюднення до контролюючого органу, але не пізніше 25 грудня року, що передує звітному.

Якщо ставки на наступний рік вчасно не затверджені або взагалі не затверджені, то податок справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує звітному. Тобто з використанням минулорічних ставок.

Щоб довідатися про ставку податку, яка діє у звітному році, вам слід звернутися до органів місцевого самоврядування або до місцевого контролюючого органу.

Детально про нарахування земподатку читайте у «БТ», 2017, № 4, с. 21.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 275.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 220.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
земельний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті