Неприбуткові організації можуть укладати ЦП-договори з «пов’язаними» особами

В обраному У обране
Друк
Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА та Алла СВІРІДЕНКО
Бухгалтерський тиждень Січень, 2017/№ 5

У листі, що коментується, податківці пояснили, чи може неприбуткова організація укладати договори цивільно-правового характеру (далі — ЦП-договір) з фізособами, засновниками, працівниками та членами таких неприбуткових організацій («пов’язані» особи).

Податківці не проти цього. Головне, щоб надання послуг за таким ЦП-договором відбувалося з метою утримання такої неприбуткової організації.

Аргументують вони це тим, що 20.11.16 р. Законом України від 06.10.16 р. № 1667-VIII було розширено перелік видатків неприбуткової організації, здійснення яких не позбавить її неприбуткового статусу. Тепер не вважаються розподілом доходів:

• виплата працівникам зарплати і ЄСВ з неї,

• а також видатки на утримання такої організації, реалізацію її мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами ( абзац третій п.п. 133.4.1 ПКУ).

Оскільки будь-яка організація, в тому числі неприбуткова, має змогу наймати фізосіб на підставі ЦП-договору, то контролери нічого кримінально в цьому не бачать. Навіть якщо ЦП-договір буде укладено з «пов’язаною» особою.

Підхід справедливий. Водночас користуватися ним слід обережно. Річ у тому, що раніше контролери виступали проти ЦП-договорів неприбуткової організації з «пов’язаними» особами. Наприклад, у листі ДФСУ від 03.10.16 р. № 21415/6/99-99-15-02-02-15 // «БТ», 2016, № 44, с. 6 податківці наполягали на тому, що неприбуткова організація, яка виплачує дохід на підставі ЦП-договору «своїй» фізособі, використовує кошти не за цільовим призначенням. А це, як ви розумієте, загрожує їй втратою неприбуткового статусу.

Крім того, лист, що коментується, є індивідуальною консультацією. Отже, щоб спокійно укладати ЦП-договори із «пов’язаними» особами, ми б радили теж отримати індивідуальну консультацію з подібними висновками.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити