(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 31
 • № 30
 • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
26/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 27-28

Від’ємне значення ПДВ за рахунок повернення товарів: чи відображати в додатку Д2

http://tinyurl.com/y577d4dw
За підсумками травня 2017 року в платника ПДВ утворилося від’ємне значення (ряд. 21 ПДВ-декларації). Причому виникла ця сума через повернення товарів покупцем (у розд. І декларації заповнений один-єдиний ряд. 7 зі знаком «-»). Чи потрібно деталізувати таку суму в додатку Д2?

Так, потрібно. Зараз пояснимо чому.

Поза сумнівом, додаток Д2 — особливий, оскільки в Порядку № 21* немає жодного слова про те, як його заповнювати.

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21.

Необхідну інформацію можна почерпнути або із самого додатка, або з роз’яснень податківців. Ось що нам відомо:

• у додатку Д2 розшифровують суму від’ємного значення звітного періоду, яка зараховується до складу «перехідного» податкового кредиту (ПК);

• деталізувати від’ємне значення (ВЗ) потрібно тільки в розрізі періодів його виникнення і сум;

• при заповненні додатка Д2 дотримуємо принципу хронології формування ВЗ. Тобто податкові зобов’язання поточного періоду зменшуємо на суму ПК у хронологічному порядку його виникнення — від «найстарішого» до найновішого (лист ДФСУ від 22.07.16 р. № 24830/7/99-99-15-03-02-17).

Зі сказаного можна дійти важливого для нас висновку — у додатку Д2 розшифровуємо ВСЮ суму ВЗ, що потрапила в ряд. 21 звітної декларації.

По-перше, це витікає із самої назви додатка Д2. Нагадаємо: у ньому йдеться саме про від’ємне значення ПДВ (тобто різниці між податковими зобов’язаннями і ПК). При цьому немає жодних вказівок (посилань) на те, за рахунок яких сум повинно бути сформовано таке ВЗ:

• за рахунок «вхідного» ПДВ, сплаченого при купівлі товарів/послуг;

• або ж унаслідок коригування нарахованих раніше податкових зобов’язань через повернення товарів.

Потрапила сума ВЗ в ряд. 21 декларації — будь ласка, розшифруй.

До речі, на сьогодні з відображенням ВЗ, що з’явився через повернення, в додатку Д2 проблем не буде. Вам достатньо буде внести суму такого ВЗ і вказати період його виникнення (у нашому випадку — травень 2017 року) у відповідних графах. І все. Додатково писати ІПН покупця / постачальника не потрібно.

Це доводилося робити платникам ПДВ раніше — до 01.08.16 р. (оновлену форму додатка почали використати тільки із серпня 2016 року — «БТ», 2016, № 32, с. 6).

Тоді в додатку Д2 була гр. 2 «Платник податку — покупець (індивідуальний податковий номер)», у якій (незважаючи на її назву) податківці рекомендували вказувати ІПН постачальника, у якого були придбані товари/послуги (лист ДФСУ від 22.02.16 р. № 6111/7/99-99-19-03-02-17// «БТ», 2016, № 9, с. 7).

Це наштовхувало на думку, що в додатку Д2 є місце тільки для ВЗ, сформованого за рахунок «вхідного» ПДВ, сплаченого при покупках товарів/послуг. Повернення ж товарів не підпадає під цю категорію (отриманий у результаті зменшення нарахованих раніше податкових зобов’язань). Чи варто було його взагалі вносити в додаток Д2?

І в цьому випадку відповідь — так. Інакше порушується алгоритм перевірки заповнення ПДВ-звітності. Дані в ПДВ-декларації не збігаються з підсумковим рядком таблиці 1 додатка Д2.

Повернемося до сучасних реалій.

Зараз розшифровувати суму ВЗ у розрізі ІПН постачальників потрібно тільки в тому разі, коли ви заявите таке ВЗ до бюджетного відшкодування (таблиця 3 додатка Д3).

Але в такому разі виникає таке запитання: який ІПН потрібно вказувати в гр. 2 цієї таблиці?

На наш погляд, найлогічніше внести ІПН покупця, який повернув товар. Адже саме він став винуватцем появи ВЗ у звітному періоді (за аналогією з ВЗ, що складається з «вхідного» ПДВ).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
від’ємне значення ПДВ, повернення товарів, додаток Д2 додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті