(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 13
 • № 11
 • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
25/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2017/№ 12

Алгоритм перевірки ФОП під час закриття

http://tinyurl.com/y36gx7ls
Якими контролюючими органами та в якому порядку проводяться документальні позапланові перевірки у зв’язку з припиненням діяльності фізичної особи — підприємця (ФОП)?

Внесення до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків запису про припинення підприємницької діяльності ФОП чи незалежної професійної діяльності фізособи здійснюється, зокрема, у разі наявності у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП ( п. 65.10 ПКУ).

Водночас визначено, що держреєстрація (реєстрація) припинення діяльності фізособи не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Документальні позапланові перевірки у зв’язку з припиненням діяльності ФОП, а також за заявою фізособи про зняття з обліку здійснюють контролюючі органи, до компетенції яких належить питання проведення перевірок.

Однією з підстав, яка надає контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності ФОП або подання заяви про зняття з обліку платника податків ( п.п. 78.1.7 ПКУ).

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) з урахуванням вимог ст. 78 — 82 ПКУ.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку перевірки вручено копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Після початку перевірки платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки ( п. 85.2 ПКУ).

Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати 5 робочих днів для суб’єктів малого підприємництва та 10 робочих днів для інших платників податків, крім великих платників податків і ФОП, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому — восьмому п. 82.2 ПКУ.

Для ФОП, які не мають найманих працівників, не повинна перевищувати 3 робочі дні, за наявності за два останні календарні роки одночасно таких умов:

• платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності;

• платник податку не зареєстрований як платник ПДВ;

• в контролюючих органах відсутня податкова інформація щодо використання ним найманої праці фізичних осіб та відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах.

Продовження строків проведення документальних позапланових перевірок можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 2 робочих дні для суб’єктів малого підприємництва та 5 робочих днів для інших платників податків.

Результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності) ( п. 86.1 ПКУ). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого ПКУ (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов’язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені ПКУ.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 136.06

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ФОП, припинення діяльності, документальні позапланові перевірки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті