(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43-44
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/33
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2017/№ 42

Як відкоригувати податкову накладну «на перевищення»

Лист ДФСУ від 10.08.17 р. № 1568/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про коригування звичайних податкових накладних (ПН) сказано немало. Їх проводять як при поверненні товарів покупцем, поверненнях передоплати постачальником, а також при зміні ціни товарів/послуг. Ну і, звичайно ж, з метою виправлення помилок (п. 192.1 ПКУ). А ось чи можна внести зміни в ПН «на перевищення»? Адже ні в ПКУ, ні в Порядку № 1307* про це не говориться ні слова.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Що ж, у листі, що коментується, податківці відповіли на це запитання.

Нагадаємо: у разі постачання товарів/послуг, база обкладення ПДВ яких перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, постачальник складає дві ПН (п. 15 Порядку № 1307):

першу ПН — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;

другу ПН — на суму, розраховану виходячи з перевищення бази обкладення ПДВ над фактичною ціною. Це і є ПН «на перевищення».

Якщо ж після постачання товарів/послуг покупець повертає товар або постачальник повертає суму передоплати, нараховані раніше ПДВ-зобов’язання треба відкоригувати. Причому податківці не проти того, щоб продавець склав:

• РК до ПН, виписаної виходячи з фактичної ціни постачання та отриманої покупцем (до першої ПН);

• і РК до ПН «на перевищення» (до другої ПН).

І тут ми повністю з ними згодні. Адже заборони на те, щоб коригувати ПН, виписані на дотягування до мінбази, немає. Ну а коли так, то тут треба наслідувати загальні правила, прописані в п. 192.1 ПКУ.

Єдине нововведення — контролери наполягають на тому, що і в першому, і в другому РК треба заповнити гр. 7 і 8 «Коригування кількості». Тобто внести дані, зазначені в ПН, зі знаком «-»**.

** Подробиці ви знайдете у Шпаргалці бухгалтера «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила заповнення» // «БТ», 2017, № 38.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
коригування податкової накладної, база оподаткування ПДВ, перевищення фактичної ціни постачання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті