Переведення в таблиці 5 Звіту з ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту інформаційних систем та електронних реестрів ПФУ
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2018/№ 45
Як відобразити в таблиці 5 Звіту за формою № Д4 переведення на іншу роботу працівника?

Починаючи зі звітного періоду за серпень 2018 року страхувальники зобов’язані відображати в таблиці 5 випадки переведення протягом звітного періоду особи на іншу посаду або роботу в того ж страхувальника.

При відображенні переведення потрібно звернути увагу на таке: у таблиці 5 зазначаємо лише переведення на іншу постійну посаду або роботу в того ж страхувальника (тобто те переведення, інформацію про яке відображаємо в трудовій книжці працівника).

Тимчасове переведення (наприклад, згідно зі ст. 33 і 34 КЗпП) до таблиці 5 вносити не потрібно.

Увага: не вважається переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.

Також не є переведенням зміна найменування посади (роботи) працівника у зв’язку з приведенням її у відповідність із Класифікатором професій у разі, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки залишилися колишніми.

Адже згідно з п. 31 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9 переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, яка не відповідає спеціальності, кваліфікації або посаді, визначеній трудовим договором.

У разі якщо переведення на іншу посаду або роботу проводять:

варіант 1не з 1 числа звітного місяця, у таблиці 5, сформованій за той місяць, на який припало переведення, на застраховану особу формуємо два рядки.

Перший рядок — із відомостями за попередньою посадою і з останнім днем роботи на ній (графа 11 «дата закінчення»).

Другий рядок — із зазначенням посади, на яку переведений працівник, і дати початку роботи на цій посаді (графа 11 «дата початку»).

Важливо: за обома рядками обов’язково мають бути заповнені графи 12 — 16!

За першим рядком (з датою закінчення роботи на попередній посаді) графу 17 таблиці 5 Звіту з ЄСВ не заповнюємо.

варіант 2з 1 числа місяця, то дані за працівником мають бути відображені:

1) у таблиці 5 Звіту з ЄСВ, сформованого за місяць, в якому працівник закінчує працювати за «старою» посадою, із зазначенням останнього дня роботи на ній (графа 11 «дата закінчення»),

2) у таблиці 5 Звіту з ЄСВ, сформованого за місяць, на який припадає дата початку роботи за новою посадою, на яку був переведений працівник.

Зверніть увагу: графу 17 в таблиці 5 за рядками з інформацією про переведення не заповнюємо! Зазначати в ній «переведення» не потрібно!

Приклад. У жовтні 2018 року на підприємстві:

1) Васюта Сергій Іванович, прибиральник територій, переведений на посаду охоронника з 10.10.2018 р. (наказ від 03.10.18 р. № 87-ос);

2) Бойчук Олег Павлович, продавець непродовольчих товарів, переведений на посаду завідувача магазину з 01.11.2018 р. (наказ від 19.10.18 р. № 88-ос).

Наведемо нижче як приклад фрагменти заповнених таблиць 5 Звіту з ЄСВ за жовтень і листопад 2018 року з даними за працівниками.

Фрагменти заповнених таблиць 5 Звіту з ЄСВ за жовтень і листопад 2018 року з даними про переведення працівників

Роз’яснимо: Васюту С. І. перевели на нову роботу в середині місяця. Тому на нього сформовані два рядки з датами закінчення роботи на «старій» і початком роботи на новій посаді.

Бойчук О. П. розпочав працювати на новій посаді з 01.11.18 р. Тому в таблиці 5 Звіту з ЄСВ за жовтень зазначаємо дані про останній день роботи на «старій» посаді. Початок роботи на новій посаді буде наведений у таблиці 5 Звіту з ЄСВ за листопад 2018 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити