Теми статей
Обрати теми

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за «старими» заявами подавати не потрібно

Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Лист ФСС від 12.11.18 р. № 2.4-38-3513

Нагадаємо, що з 01.10.18 р. для роботодавців, які отримують кошти від Фонду соціального страхування України (далі — ФСС) (лікарняні, декретні, допомоги на поховання тощо) був уведений додатковий обов’язок — повідомляти ФСС про проведення цих виплат застрахованим особам*. Таким чином, отримавши «соцстрахівську» допомогу на спецрахунок, виплативши, перерахувавши її працівникам, страхувальник тепер зобов’язаний звітувати перед Фондом про те, що кошти виплачені в повному обсязі і в призначений строк (строки).

* Детально про ці нововведення ви можете прочитати у статтях «Як отримати допомогу з ФСС: заповнюємо нову форму Заяви-розрахунку» та «Зводимо рахунки» з ФСС: подаємо Повідомлення» // «БТ», 2018, № 42.

Форма повідомлення наведена в додатку 2 до Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12 (далі — Порядок № 12).

З огляду на те, що новий обов’язок страхувальників уведений з 01.10.18 р., виникло запитання: чи потрібно подавати повідомлення щодо виплат, які заявлені в «старих» заявах-розрахунках? Адже в нормативних документах немає перехідних положень, які б давали відповіді на це запитання.

Лист, що коментується, хоч із запізненням, але все ж вносить ясність у це питання. Отже, що говорить ФСС.

Важливо! За заявами-розрахунками, які були подані до 1 жовтня 2018 року, повідомлення про виплату коштів застрахованим особам подавати не потрібно.

Що можна додати?! Роботодавець зобов’язаний направити повідомлення Фонду, який надіслав фінансування, протягом місяця з дня проведення виплат застрахованим особам (п. 10 Порядку № 12). Як «вимірювати» місяць, не уточнено. Тому пропонуємо при визначенні місячного строку керуватися ст. 254 ЦКУ: «строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку».

Так, наприклад, за фінансування, отримане від ФСС 8 жовтня 2018 року і виплачене 9 жовтня 2018 року, відзвітувати, подавши повідомлення, потрібно по 9 листопада 2018 року включно.

Що робити, якщо у визначений строк ви не уклалися?

Скажімо так: Порядком № 12 штрафів за порушення такого строку не передбачено. Тож подавайте повідомлення навіть через півтора, два місяці… і спіть спокійно.

Але! Зауважте, сильно сваволити, розтягуючи строк подання повідомлення, у вас не вийде. Згідно з п. 11 Порядку № 12, якщо ви прострочите із звітом про виплачені «соцстрахівські» кошти більше ніж на 3 місяці (з дати фінансування), то чекайте на перевірку робочих органів ФСС щодо використання коштів Фонду. Тож не зловживаємо. Тим паче, що Фонд не вимагає від нас подання окремого повідомлення за кожною профінансованою заявою-розрахунком. В одному повідомленні ви можете зазначати виплати відразу за декількома заявами-розрахунками.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі