Теми статей
Обрати теми

РК з новим типом причини «20»: як відобразити в ПДВ-декларації

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Друк
Як відобразити в декларації з ПДВ розрахунок коригування (РК) з типом причини «20» до «зайвої» податкової накладної (ПН), складеної в листопаді 2018 року?

Скажемо відразу — РК з типом причини «20» відображати в декларації з ПДВ зовсім не треба. Пояснимо чому.

З 01.12.18 р. у платників ПДВ з’явилася можливість складати РК з новим типом причини «20». Особливість такого РК полягає в тому, що його можна використовувати для випадків, коли продавець помилково виписав дві або більше ПН на одну операцію постачання (у нього виявилися «зайві» ПН).

Причому виписувати РК з типом причини «20» продавець може (див. лист ДФСУ від 27.11.18 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17):

• для анулювання «зайвої» ПН (якщо «виправляючий» РК ще не був виписаний до такої ПН) без наслідків викривлення показника ∑Перевищ;

• для відновлення реєстраційного ліміту, що постраждав від невключення до ПДВ-звітності «помилкових» документів.

У першому випадку — це буде «зменшуючий» РК, у другому — «нульовий».

Нагадаємо: на думку податківців, ні «зайві» ПН (помилково складені), ні «виправляючі» РК, виписані для анулювання таких ПН, не відображаються в ПДВ-звітності (листи ДФСУ від 29.01.18 р. № 313/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і від 10.07.18 р. № 3048/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, категорія 101.23 ЗІР ДФСУ). З таким висновком повністю згодні і ми.

Тому РК з типом причини «20» (як «зменшуючому», так і «нульовому») немає місця в ПДВ-декларації. Причому незалежно від того, чи включив продавець «зайву» ПН до ПДВ-звітності. Судіть самі.

«Зайва» ПН і «виправляючий» РК виписані до 01.12.18 р. У такому разі незалежно від того, потрапили такі ПН і РК у декларацію чи ні, платник ПДВ може скласти лише «нульовий» РК з типом причини «20» (приміром, щоб позбавитися від показника ∑Перевищ).

«Інформаційні» («нульові») РК з типом причини «20», як і звичайні «нульові» РК, не змінюють суму компенсації вартості товарів/послуг. Тому такі РК у ПДВ-декларації показувати не має сенсу.

Адже в результаті складання такого документа сума податкових зобов’язань (у продавця)/податкового кредиту (у покупця) все одно не зміниться. А отже, і «нульовими» даними засмічувати ПДВ-декларацію не варто.

Підтверджують цей висновок і податківці (категорія 101.23 ЗІР ДФСУ).

«Зайва» ПН виписана, а «виправляючого» РК немає. Щоб обнулити помилково виписану ПН, постачальникові доведеться скласти тільки обнуляючий РК з типом причини «20». Якщо постачальник дотримався рекомендацій контролерів і не включив помилкову ПН до декларації з ПДВ, то показувати в ній РК з типом причини «20» також не треба.

Зверніть увагу: в цьому випадку показник ∑Перевищ все одно не виникне. Річ у тому, що «анулюючий» РК з типом причини «20» — не звичайний «зменшуючий» РК. Його завдання — вилучити дані «зайвої» ПН з Единого реєстру податкових накладних (ЄРПН), причому так, щоб це коригування не викликало появи показника ∑Перевищ (лист ДФСУ від 30.11.18 р. № 5063/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). Тому такі РК у ПДВ-звітності можна не відображати, не побоюючись наслідків.

Якщо ж постачальник помилково включив «зайву» ПН до декларації з ПДВ (задвоїв податкові зобов’язання і тепер вирішив виправити помилку), то йому достатньо подати уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації того періоду, в якому була допущена помилка (у нашому випадку — листопад 2018 року) і зменшити суму податкових зобов’язань (у ряд. 1 самої ПДВ-декларації і додатку Д5).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі