Теми статей
Обрати теми

Податковий борг з ПДВ — ризик блокування ПН

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Бухгалтерський тиждень Січень, 2019/№ 4
Друк
Чи можуть виникнути проблеми з реєстрацією податкової накладної (ПН) в ЄРПН, якщо у платника ПДВ є податковий борг з ПДВ?

Якщо у вас обсяг постачань за місяць не перевищує 500 тис. грн. і виконані інші додаткові критерії, то ПН блокувати не повинні (навіть за наявності податкового боргу з ПДВ).

Система блокування ПН складається з 4 етапів. На кожному з них для «вилову» нелегальних операцій застосовують спеціальні критерії.

Так, спочатку ПН, направлені на реєстрацію, «просіюють» крізь («відсікаючі») ознаки, прописані в п. 3 Порядку зупинки реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ від 21.02.18 р. № 117 (далі — Порядок № 117).

Якщо за результатами перевірки з’ясується, що ПН/РК відповідають хоча б одній з таких «відсікаючих» ознак, ПН/РК відразу направляються на реєстрацію (п. 4 Порядку № 117).

Однією з ознак — за обсягом постачань. Тобто якщо обсяг постачання, зазначений у ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, не перевищить 500 тис. грн. — ПН/РК реєструється в ЄРПН без подальшого моніторингу (без перевірок на ризиковість).

Але! Для цього треба дотриматися ще двох умов (згідно з останніми змінами, внесеними до Порядку № 117):

• обсяг постачань одержувачеві, на якого виписана ПН, у поточному місяці не повинен перевищувати 50 тис. грн.;

• керівник платника ПДВ не обіймає таку ж посаду ще в 4 місцях.

Якщо ПН відповідає усім умовам «відсікаючої» ознаки — можна не хвилюватися. Навіть якщо показник «податкового навантаження» D менше 0,05 (через податковий борг з ПДВ).

Якщо ж ні — ПН переходить на наступний етап перевірки — перевірку на ризиковість самого платника. І ось тут загроза блокування ПН платника з податковим боргом з ПДВ може ще більше зрости.

Критерії ризиковості платника перераховані в пп. 1.1 — 1.6 листа ДФСУ від 21.03.18 р. № 959/99-99-07-18 (далі — лист № 959). У жодному з них немає ані слова про те, що наявність податкового боргу з ПДВ робить платника ризиковим.

Проте останній критерій з п. 1.6 дозволяє регіональним комісіям ДФСУ самостійно відносити платників ПДВ до ризикових, якщо у них є податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Що це за інформація — лист № 959 не уточнює, що дає фіскалам можливість трохи «розширити» список критеріїв ризиковості операцій платника, доведений листом.

Наприклад, дотримуючись ще чинного наказу ДФСУ від 28.07.15 р. № 543, який дозволяє податківцям при комплексному відпрацюванні ризиків використовувати в тому числі інформацію про стан розрахунків з бюджетом (п. 1.2 зазначеного наказу).

Тож можна припустити, що наявність податкового боргу з ПДВ може стати причиною потрапляння платника ПДВ у «регіональний» список ризикових платників ПДВ. А це прямий шлях до блокування ПН такого платника ПДВ (якщо вона не утримається у межах «відсікаючих» ознак).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі