Помилка в таблиці 5 Звіту з ЄСВ: як виправити?

В обраному У обране
Друк
Біляєва Олена, податковий експерт
Бухгалтерський тиждень Січень, 2019/№ 4
Працівника підприємства з 01.12.18 р. переведено на іншу посаду. Дату закінчення роботи на старій посаді в таблиці 5 ЄСВ-звіту за листопад не зазначили. Як виправити цю помилку?

Не вважається переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором. Також не є переведенням зміна найменування посади (роботи) працівника у зв’язку з приведенням її у відповідність з Класифікатором професій у разі, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки залишилися колишніми.

Якщо працівник переведений на іншу посаду (роботу) з 01.12.18 р., то дані за таким працівником потрібно було відобразити:

• у таблиці 5 ЄСВ-звіту за листопад 2018 року із зазначенням останнього дня роботи на старій посаді (графа 11 «дата закінчення»);

• у таблиці 5 ЄСВ-звіту за грудень 2018 року із зазначенням першого дня роботи на новій посаді (графа 11 «дата початку»).

Зверніть увагу! Графу 17 у таблиці 5 за рядками з інформацією про переведення заповнювати не потрібно, адже трудові відносини з працівником не припиняються.

Відповідні висновки бачимо й у роз’ясненнях фахівців ПФУ (див. статтю «Переведення в таблиці 5 Звіту з ЄСВ» // «БТ», 2018, № 45).

Не потрібно писати в графі 17 «переведення» або щось схоже. ПФУ проти цього.

Ну а що робити, якщо в ЄСВ-звіті за листопад «забули» зазначити останній день роботи на старій посаді, при цьому строк подання листопадового ЄСВ-звіту, зрозуміло, минув? Виправлятися. Тим паче, що зробити це дуже просто.

У цьому випадку потрібно подати титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) за листопад із зазначенням типу форми «додаткова», а також таблицю 5 з тим же статусом «додаткова». У таблиці 5 зазначають тільки дані про застраховану особу, яких не вистачає (у нашій ситуації — дані про переведеного працівника та про його останній день роботи на старій посаді. Інші таблиці при цьому подавати не потрібно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд