Як підприємцю правильно оформити «уникнення» індексації

Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці, y.klyzhenko@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Грудень, 2015/№ 49
В обраному У обране
Друк
Наш читач (підприємець) просить порадити: як прописати у трудовому договорі умову про щомісячне підвищення зарплати, адже ця «фішка» допомагає уникнути необхідності нарахування індексації? Відповідь вже готова — тримайте!
ФОП, трудові договори, індексація

Дійсно, систематичне підвищення працівникам зарплати дозволяє уникнути індексації. «Рецепт щастя» такий: індексацію нараховувати не доведеться, якщо в місяці, в якому у працівника право на індексацію не настало (індексація = 0), збільшити зарплату нехай навіть на 1 грн., а потім:

— через два місяці регулярно її підвищувати на відповідну суму, яка більша або дорівнює належній індексації;

— підвищувати її через місяць на будь-яку суму.

Детально про це ми розповідали в журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 20, с. 11.

Але як же підприємцю уникнути щомісячних або «черезмісячних» додаткових угод до трудового договору, укладеного з працівником? Адже в ньому зазначений розмір окладу (ставки) працівника. У свою чергу, підвищення розміру окладу (ставки) тягне за собою необхідність укладення додаткової угоди з новим розміром окладу (ставки).

На жаль, ніяк… якщо не скористатися однією хитрістю ☺. Розповімо про неї.

Додаткова угода складається в довільній формі та є невід’ємною частиною раніше укладеного трудового договору.

Крок 1. Погоджуємо з працівником та оформляємо додаткову угоду до трудового договору. У ній викладаємо текст пункту з оплатою праці працівника, наприклад, в такому вигляді: «Фізична особа зобов’язується оплачувати працю Працівника виходячи з окладу (ставки), встановленого у штатному розписі».

Додаткову угоду підписують працівник і роботодавець.

Нагадуємо: з 01.09.2015 р. мінзарплата становить 1378 грн. До кінця 2015 року її підвищення вже не планується.

Крок 2. Складаємо та затверджуємо штатний розпис. Штатний розпис — це не просто список працівників, а документ, в якому наведений перелік посад (робіт) із зазначенням кількості працівників, які їх обіймають, і розмірів окладів за кожною посадою.

Форму штатного розпису підприємець розробляє «під себе». Затверджувати його можна, наприклад, за допомогою грифа затвердження або відповідним розпорядженням.

Уносити до штатного розпису зміни або перезатверджувати його допускається хоч щомісяця. Головне, щоб зарплата працівників підвищувалася, а не зменшувалася. Конкретні рекомендації, як внести зміни до штатного розпису, ви знайдете в журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 23, с. 28.

Підсумок: прості два «кроки» дозволять вам уникнути необхідності «клепати» додаткові угоди до трудових договорів працівників у разі, якщо підприємець застосовує варіант уникнення індексації, підвищуючи зарплату працівникам, наприклад, на 1 — 2 грн. через місяць.

y.klyzhenko@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд