(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/14
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Жовтень , 2015/№ 42

Прибуткові аванси: з жовтня нарешті сплачуємо по-новому

Ще у спекотному липні були внесені зміни до бюджетної класифікації*, унаслідок чого з неї зникли окремі коди для обліку щомісячних авансових внесків (далі — АВ) з податку на прибуток підприємств (далі — ПНП). А ось сплачувати АВ ДФСУ все одно наказала на старі рахунки, які не закривали аж до 01.10.2015 р. Але з жовтня все по-новому, про що ДФСУ вже відрапортувала!
податок на прибуток, авансові внески

* Класифікація доходів бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11, змінена наказом Міністерства від 20.07.2015 р. № 651, про що ми писали у статтях «Платимо аванси з податку на прибуток по-новому: в чому «каверза»»? (див. «Бухгалтер 911», 2015, № 31) і «Прибуткові аванси: усе ж таки на старі рахунки»? (див. «Бухгалтер 911», 2015, № 36).

Спочатку «відзвітувала» заступник міністра фінансів Олена Макєєва (https://www.facebook.com/makeieva.o/photos/a.865069433535541.1073741828.865064350202716/986577674718049/?type=3), що Мінфін разом з податківцями:

Граничний строк для сплати АВ цього місяця — п’ятниця, 30 жовтня (згідно з  абз. 4 п. 57.1 ПКУ). Будьте пильними: навіть у разі отримання збитків або «виходу в нуль» за підсумками 9 місяців 2015 року АВ з ПНП і в жовтні, і в листопаді потрібно сплачувати. Перший же місяць для звільнення у такому разі — грудень цього року**.

** Детальніше про хорошу позицію податківців можете прочитати у статті «За підсумками 3 кварталів — збиток: чи сплачувати аванси з прибутку»? у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 41.

— допрацював програмне забезпечення в системі ДФС;

— перепровів усі декларації з ПНП на відповідні звітні дати з метою забезпечення єдиного підходу для всіх без винятку платників;

— зарахував переплати до єдиної картки.

Як наслідок — тепер кожний платник податку може побачити у своїй картці суми переплат, сплачені як авансові внески.

Потім уже податківці у більш «приземленій» формі написали (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/218707.html), що:

• 06.10.2015 р. Державна казначейська служба закрила рахунки обліку надходжень до бюджетів АВ з ПНП;

• перерахування сум АВ з ПНП має здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченим для обліку ПНП.

Таким чином, механізм, закладений до бюджетної класифікації ще наприкінці липня, який передбачав об’єднання АВ і зобов’язань з ПНП, нарешті реалізовано на практиці.

Тож із початку жовтня щомісячні «дивідендні» аванси з ПНП і власне ПНП потрібно сплачувати на рахунки, призначені для сплати податкових зобов’язань з ПНП.

Імовірно, надалі це має вирішити низку проблем. Дуже на це сподіваємося ☺.

m.shevchuk@buhgalter911.com

прибуткові аванси, податок на прибуток підприємств додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті