Теми статей
Обрати теми

«Трійка» запитань щодо прибуткової декларації

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, [email protected]
На продовження теми подання квартальної звітності з податку на прибуток* (ПНП) пропонуємо вашій увазі матеріал, покликаний вирішити питання користувачів бухпорталу buhgalter911.com, пов’язані з таким поданням.
податок на прибуток, податкова та фінансова звітність, збиткова діяльність, Звіт про суму податкових пільг

* Почали її обговорювати ми у статті «Квартальна дека з податку на прибуток: кому «пощастило» найбільше?» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 13).

Фінансова звітність. Серед її отримувачів:

органи Держстатистики. На виконання п4 Порядку № 419** подати їм квартальну звітність необхідно не пізніше понеділка, 25 квітня;

** Порядок подання фінансової звітності, затверджений постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419.

органи ДФСУ. Вимогу про подання їм звітності містить п. 46.2 ПКУ. Відповідно до цього пункту подавати фінзвітність необхідно разом з відповідною декларацією (у нашому випадку — квартальною, якщо ми не належимо до малих підприємств) з ПНП.

У деяких платників закрадаються сумніви, чи не доведеться в такому разі подавати фінзвітність двічі. У цьому немає необхідності. Адже фінзвітність подається в режимі єдиного вікна (на електронну адресу системи [email protected]). При виборі формату звітів з буквою «S» звітність відправляється і податківцям, і у статистику. Окремо додатково подавати її податківцям разом з декларацією не потрібно!

img 1Орієнтуємося при цьому на строк подання фінзвітності — не пізніше 25 квітня.

Збитки за підсумками І кварталу: чи «здаватися»? Слід чітко усвідомити, що правила, які давали право платнику щомісячних авансових внесків (далі — ЩАВ) з ПНП подавати квартальну звітність з податку в разі отримання збитків, уже у минулому. Наприкінці минулого року з’явилася можливість відмовитися від сплати ЩАВ за підсумками будь-якого звітного кварталу*** (згідно з уже новим абз. 9 п. 57.1 ПКУ). Але проіснувала вона недовго і з 01.01.2016 р. «наказала довго жити» разом з цими ж внесками****.

*** Детальніше ми розповідали про неї в матеріалах «Збитківці говорять «прощавай» щомісячним авансовим внескам?» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 38) і «За підсумками 3 кварталів — збиток: чи сплачувати аванси з прибутку?» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 41).

**** З єдиним винятком, передбаченим п. 38 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ.

img 2Те саме стосується обов’язку високодохідних платників подавати звітну декларацію в разі, якщо минулий рік був збитковим, а І квартал нового виявився прибутковим. Такої вимоги п. 57.1 ПКУ з 01.01.2016 р. більше не містить.

Зараз же при вирішенні питання, як часто звітувати, платники цілком і повністю орієнтуються на правила пп. 137.4 і 137.5 ПКУ, про які ви могли прочитати в минулому номері журналу. І отримання збитків / неотримання прибутку не має жодного значення.

«Пільговий» звіт: коли подавати? Подібне запитання могло виникнути як у зв’язку з тим, що для Звіту про суму податкових пільг не передбачено правило «святково-вихідного» перенесення, так і у зв’язку з тим, що річним платникам дозволено подавати його разом з річною декларацією (див. підкатегорію 102.23.01 ЗІР). Але для квартальних (!) платників цього разу все набагато простіше: «здатися» потрібно не пізніше вівторка, 10 травня.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі