Якщо в податковій накладній помилка: лікнеп з виправлення Ви зареєстрували податкову накладну і раптом виявили, що в неї закралася прикра помилка. Як її виправити і коли продавець повинен показати податкові зобов’язання, а покупець має право відобразити податковий кредит за такою накладною? Розберемося в сьогоднішній статті.
Індексація доходів: «пробіжка» по індекс-механізму Воістину невичерпна тема — тема індексації доходів. Окремі запитання ми «знімаємо» постійно, але їм усе одно немає кінця. Тому сьогодні ще раз освіжимо в пам’яті основні правила індексації з урахуванням останніх новин: як визначити базовий місяць і провести порівняльні розрахунки, які існують особливості розрахунку коефіцієнта індексації та інші моменти індексацій.
Підприємці та «всестрахуюча» ставка ЄСВ 22 %: нюанси отримання допомоги «Новорічні зміни», внесені до Закону про ЄСВ нашими законотворцями, несподівано зробили усіх підприємців застрахованими за всіма чотирма видами загальнообов’язкового державного соцстрахування. А це надає їм право, зокрема, на отримання допомоги з ФСС. Як підприємцю отримати лікарняні та декретні? У якому розмірі вони будуть виплачені? Відповіді на ці запитання — у нашій статті.
Не заповнено ряд. 18.1 ПДВ-декларації: що робити? Ситуація... У декларації з ПДВ через неуважність не заповнили ряд. 18.1. У результаті сума ПЗ за декларацією не списалася з електронного ПДВ-рахунка до бюджету. Тепер інспектор зазначає: потрібно подати УР, нарахувати «самоштраф» у розмірі 3 % і сплатити ще раз суму, зазначену за ряд. 18, але вже безпосередньо до бюджету. Що робити? Грошей на повторну сплату ПДВ немає.
Малоцінка не входить до складу основних засобів: позитив від ДФСУ Податкове визначення основних засобів (ОЗ) дає чітко зрозуміти, що малоцінні необоротні матеріальні активи (МНМА) до складу «податкових» ОЗ не належать. Але місцями ПКУ це сам же і ставить під сумнів. Плюс Мінфін при розробці декларації з податку на прибуток підприємств зайняв невигідну для платників податків позицію. Але не так давно все на свої місця розставила... ДФСУ. Про це й поговоримо.
«Трійка» запитань щодо прибуткової декларації На продовження теми подання квартальної звітності з податку на прибуток* (ПНП) пропонуємо вашій увазі матеріал, покликаний вирішити питання користувачів бухпорталу buhgalter911.com, пов’язані з таким поданням.
«Прибуткові» помилки — 2015: чи нараховувати «самоштраф»? Штрафне звільнення для платників податку на прибуток підприємств (ПНП), передбачене п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ*, здавалося б, уже «на заслуженому відпочинку». Адже стосується воно звітності за періоди 2015 року. Але чи можна сподіватися на нього зараз, якщо в даних такої звітності платник виявив помилку(и) і бажає самостійно її (їх) виправити? Пропонуємо розібратися в ситуації.
Головоломки з акцизними накладними Запитання, пов’язані з паливним акцизом, від користувачів бухгалтерського порталу buhgalter911.com (та й не тільки від них) сиплються «як із рога достатку». У цьому матеріалі постараємося зняти ті з них, що стосуються складання акцизних накладних (далі — АН) у розповсюджених, але не зовсім стандартних випадках.
ПДВ при імпорті товарів та послуг У сьогоднішній статті нагадаємо, як правильно визначити об’єкт та базу обкладення ПДВ, нарахувати податковий кредит і податкові зобов’язання при імпорті товарів та послуг.
Паливо за талонами: розбираємося в податках У продавців палива з 1 квітня з’явився неабиякий клопіт. По-перше, ставка «роздрібного» акцизу, який у будь-якому разі доведеться сплачувати, з цієї дати істотно зросла і становить уже 1,268414364 грн.* за літр. По-друге, з 1 квітня в повноцінному режимі запрацювала СЕАРП, унаслідок чого може виявитися, що на додачу до «роздрібного» доведеться сплачувати ще й паливний акциз...