(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/11
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Серпень , 2016/№ 32

Уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації: відповіді на «гарячі» запитання

До редакції та на «гарячу лінію» надходить чимало запитань щодо уточнення показників ПДВ-декларації. У сьогоднішній статті наведемо добірку відповідей на найпопулярніші з них.
Пдв-облік, виправлення помилок

Бюджетне відшкодування: «відіграш назад»

Подали декларацію з ПДВ із заявленою сумою бюджетного відшкодування. Тепер податківці «попросили» його зняти та спрямувати від’ємне значення до ряд. 21 декларації. Як правильно це зробити?

Не зупинятимемося на тому, що подібні «прохання» податківців незаконні, а одразу перейдемо до відповіді на запитання.

Для того щоб зняти раніше заявлену суму бюджетного відшкодування, потрібно подати уточнюючий розрахунок до декларації того періоду, в якому воно заявлялося.

Приклад. У декларації з ПДВ за червень було заявлено бюджетне відшкодування «грошима» у сумі 20000 грн. Тепер платник хоче відмовитися від відшкодування, а суму від’ємного значення перенести до ряд. 21 — у рахунок податкового кредиту майбутніх періодів.

У цьому випадку ряд. 19 — 21 уточнюючого розрахунку будуть заповнені так:

Рядок уточнюючого розрахунку

Гр. 4

Гр. 5

Гр. 6

19

20000

20000

19.1 — віконце на дату подання уточнюючого розрахунку

25000

20

20000

20000

20.2

Д3, Д4

20000

-20000

20.2.1

20000

-20000

20.3

20000

20000

21

Д2

20000

20000

Нагадаємо: в уточнюючому розрахунку відображаються всі заповнені рядки декларації, що уточнюється.

Оскільки в цьому випадку немає заниження зобов’язань, а бюджетне відшкодування ще не отримане, то «самоштраф» 3 % не нараховується.

Тепер щодо додатків. У загальному випадку наявність значення за гр. 6 ряд. 20.2 уточнюючого розрахунку вимагає подання «уточнюючих» додатків Д3 і Д4. Але нагадаємо, що в «уточнюючих» Д3 і Д4 наводять не суму помилки, а правильні показники, тобто вони перевиписуються заново (нібито в них не було помилок)1.

1 Детальніше про це ви можете прочитати у статті «Виправляємо помилки в додатках до декларації з ПДВ» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 26).

У нашому випадку відшкодування знімається повністю. У результаті — Д3 і Д4 виявляться порожніми. А порожні додатки до декларації не подаються. Тому, вважаємо, що подавати додатки Д3 і Д4 в цьому випадку не потрібно.

Оскільки після «виправлення» утворилося значення за ряд. 21 уточнюючого розрахунку, то гр. 6 цього рядка потрібно розшифрувати в «уточнюючому» додатку Д2, що подається разом з уточнюючим розрахунком (починаючи з 01.09.2016 р. — уже за новою формою2).

2 Див. статтю «Зміни в додатках до ПДВ-декларації і не тільки» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 27).

Важливе запитання: у декларації з ПДВ якого періоду відображати дані уточнюючого розрахунку? Дельту (значення гр. 6 ряд. 21) слід переносити до ПДВ-декларації за той звітний періоду, в якому подано уточнюючий розрахунок ( п.п. 7 п. 4 розд. V Порядку № 213). Наприклад, якщо уточнюючий розрахунок подано в серпні, то значення гр. 6 ряд. 21 відобразиться в ряд. 16.2 декларації за серпень (що подаватиметься у вересні), навіть якщо уточненка буде подана до подання декларації за липень4.

3 Порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

4 Стаття «Відображаємо показники уточнюючого розрахунку в поточній ПДВ-декларації» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 20).

Поглянемо, що відбуватиметься в цій ситуації з лімітом реєстрації (∑Накл). У загальному випадку після подання декларації із заявленим бюджетним відшкодуванням ліміт реєстрації підлягає зменшенню (через показник ∑Відшкод). Якщо ліміт зменшили, то після перевірки уточнюючого розрахунку, яким знімається сума бюджетного відшкодування, ліміт реєстрації повинні відновити.

Уточнення уточненого

Виявили помилку в уже уточненій декларації. Чи можна подати ще один уточнюючий розрахунок і поправити ним попередній уточнюючий розрахунок?

Так, можна. Виправлення помилки здійснюється шляхом подання нового уточнюючого розрахунку з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку (роз’яснення в категорії 101.23 ЗІР).

Тому для виправлення помилки потрібно подати ще один уточнюючий розрахунок. Заповнюється цей уточнюючий розрахунок так:

— у гр. 4 переносимо дані гр. 5 попереднього уточнюючого розрахунку;

— у гр. 5 вносимо правильні показники;

— у гр. 6 виводимо різницю.

У шапці уточнюючого розрахунку не забудьте поставити відмітку в полі 031 «відмітка про те, що показники цього звітного (податкового) періоду вже уточнювалися раніше».

Приклад. У ПДВ-декларації за квітень 2016 року підприємство не показало «умовне» постачання на суму 12000 грн. (у тому числі ПДВ — 2000 грн.). Помилку було виявлено у травні 2016 року (подано уточнюючий розрахунок), але тоді підприємство порахувало, що сума заниження становить усього 9600 грн. (у тому числі ПДВ — 1600 грн.). У серпні 2016 року підприємством подано ще один уточнюючий розрахунок.

Дані уточнюючого розрахунку, поданого у травні

Рядок уточнюючого розрахунку

Гр. 4

Гр. 5

Гр. 6

4.1

Д5, Д7

Колонка А

350000

358000

8000

Колонка Б

70000

71600

1600

Дані «уточнюючого» Д5, поданого у травні

1

2

3

4

5

6

600000000000

04.2016

8000

1600

Усього за звітний період, у тому числі:

8000

1600

Дані нового уточнюючого розрахунку, поданого в серпні

Рядок уточнюючого розрахунку

Гр. 4

Гр. 5

Гр. 6

4.1

Д5, Д7

Колонка А

358000

360000

2000

Колонка Б

71600

72000

400

Дані «уточнюючого» Д5, поданого в серпні

1

2

3

4

5

6

600000000000

04.2016

2000

400

Усього за звітний період, в тому числі:

2000

400

Віконце в ряд. 19.1 уточнюючого розрахунку

Що ставити в уточнюючому розрахунку у службовому полі ряд. 19.1 («сума, обчислена відповідно до п. 2001.3...»)?

Безпосередньо у ряд. 19.1 уточнюючого розрахунку зазначено, що у службовому полі «сума, обчислена відповідно до п. 2001.3...» повинен вказуватися ліміт реєстрації на дату подання уточнюючого розрахунку. Те ж саме зазначають і податківці в категорії 101.20 ЗІР. Графа 5 уточнюючого розрахунку відповідно повинна заповнюватися з урахуванням «свіжого» ліміту реєстрації (проставленого у віконці ряд. 19.1).

Але ми вже в одній з наших статей звертали увагу на те, що з виконанням цієї вимоги можуть виникнути проблеми5, зокрема, у разі, коли в декларації, що уточнюється, заявлялося бюджетне відшкодування, а на дату подання уточненки ліміт реєстрації зменшився. Як бути в цій ситуації, податківці так і не пояснили. Але бюджетне відшкодування чіпати не можна, тим більше що «свіжий» ліміт до вже заявленого «старого» відшкодування не має жодного стосунку. Тому вважаємо, що в такому разі потрібно: у віконце ряд. 19.1 уточнюючого розрахунку для довідки вписати «свіжий» ліміт на дату подання уточнюючого розрахунку. Але гр. 5 за ряд. 19.1 і 20 заповнити з урахуванням «старого» ліміту (на дату подання декларації).

5 Стаття «Заповнюємо «довідкове віконце» ряд. 19.1 нового уточнюючого розрахунку» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 10).

Розбіжність в 1 грн.

В уточнюючому розрахунку з ПДВ зобов’язання за ряд. 1.1 вийшли на 1 грн. більше, ніж у додатку Д5 (за рахунок округлення). Як бути в цій ситуації?

Вважаємо, що в цій ситуації краще вручну відкоригувати розбіжності: у Д5 або безпосередньо в уточнюючому розрахунку (залежно від того, де виявилися заниженими на 1 грн. зобов’язання). Для цього у програмі, яку ви використовуєте для складання ПДВ-звітності, потрібно відключити автоматичний розрахунок показників.

уточнюючий розрахунок, декларація з ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Бухгалтер 911» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Бухгалтер 911» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Бухгалтер 911»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.