(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/10
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Березень , 2016/№ 13

ТТН за довільною формою бути!

http://tinyurl.com/yxm2ponh
автоперевезення, первинні документи

Це стало можливим завдяки змінам, унесеним наказом № 26*. У яких випадках можна скористатися цим подарунком від Мінінфраструктури і які передбачено нюанси для такої «самодіяльності»?

* Наказ Мінінфраструктури «Про внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» від 27.01.2016 р. № 26. Набув чинності 18.03.2016 р.

«Товарно-транспортна накладна може оформлятися суб’єктом господарювання без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил**, за умови наявності в ньому інформації про назву документа, дату та місце його складання, найменування (прізвище, ім’я, по батькові) перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, що дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти вантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та експедитора.»

** Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Мінінфраструктури від 14.10.97 р. № 363. — Прим. ред.

Одразу підкреслимо: для деяких видів вантажів під час їх перевезення автотранспортом установлено спеціалізовані форми ТТН, затверджені відповідними наказами уповноважених органів виконавчої владі. Так от — їх нововведення, яке ми розглядаємо, не стосується! Як і раніше, такі ТТН слід складати за зазначеними формами і з дотриманням установлених правил їх заповнення.

Прикладом можуть бути форми № 1-ТН /спирт/, № 1-ТН /вкд/ або № 1-ТН /алкогольні напої/, детальні рекомендації щодо заповнення яких (та й самі форми) затверджено Інструкцією № 154***.

*** Інструкція про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, затверджена наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 28.04.2005 р. № 154.

А ось при перевезенні відповідно до укладеного договору вантажів, щодо яких вимоги про використання спеціалізованих форм ТТН відсутні, нововведення якраз таки і «зіграють» (див. врізку ліворуч). Тобто стосуються ці зміни тільки тих ТТН, для оформлення яких раніше використовували форму, затверджену додатком 7 до Правил (тобто форму № 1-ТН****).

**** Про порядок заповнення деяких реквізитів форми та важливі нюанси її складання ви могли прочитати у статті «Найгостріші» ТТН-запитання: знайдіть свою відповідь» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 40).

Важливе «достоїнство» наказу № 26 — крім того, що дав дозвіл на використання замість затвердженої Правилами форми ТТН довільної, він також визначив перелік обов’язкових реквізитів останньої. Водночас ніхто не скасовував перелік обов’язкових реквізитів первинних документів, наведений у ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік.

Як перейти на використання самостійно розробленої форми документа? Для цього, крім того, що власне розробити (уключивши при цьому всі необхідні обов’язкові реквізити), її потрібно ще й затвердити наказом чи іншим розпорядчим документом по підприємству. «Супутні» зміни при цьому необхідно внести до інших документів підприємства, такі як графік документообігу, уключивши до нього й ТТН за самостійно розробленою формою.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ТТН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті