Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Розрахунок коригування на зміну номенклатури: рекомендації фіскалів

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Грудень, 2017/№ 50
Друк
Податківці підготували платникам ПДВ дуже неприємний сюрприз. Без жодних законодавчих підстав вони припинили приймати на реєстрацію так звані «нульові» розрахунки коригування (РК). Ідеться про РК, які складалися на зміну номенклатури або для виправлення «несумових» помилок у податковій накладній (ПН), коли в РК заповнювався один рядок «на мінус», а другий — «на плюс». Який же тепер варіант коригування пропонують фіскали?

Факт залишається фактом: тепер податківці не пускають на реєстрацію РК, у яких у гр. 1 дублюються два однакові показники «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується», тобто РК, яким ми одним рядком знімаємо запис, а другим — додаємо. Як же тоді проводити коригування, зокрема, на зміну номенклатури?

Податківцями були озвучені два варіанти:

1. Основний — розміщений у категорії 101.15 ЗІР і на сайті ДФСУ. Податківці пропонують таке. Якщо після отримання передоплати відбувається зміна номенклатури товарів/послуг у межах отриманої суми, постачальник повинен скласти (!) два розрахунки коригування в «авансовій» накладній: (1) один — «на мінус» зі старою номенклатурою; (2) другий — «на плюс» з новою номенклатурою. При цьому в графі 2 обох РК указується— «Зміна номенклатури».

Зрозуміло, що такий підхід досить складний img 1. Адже, як мінімум, він торкнеться ліміту реєстрації як покупця (РК «на мінус» повинен реєструвати саме він), так і продавця. Далі — більше. Цей варіант небезпечний і самим блокуванням другого РК «на плюс». Адже за новими блокувальними критеріями (передбаченими наказом Мінфіну від 09.11.2017 р. № 926) під блокування може потрапити РК, якщо ним передбачається змінити номенклатуру товарів/послуг на рівні перших чотирьох цифр коду УКТ ЗЕД/послуг. Тому якщо відбувається зміна коду УКТ ЗЕД і при цьому міняються перші чотири знаки коду, другий РК можуть заблокувати img 2.

На яку дату потрібно складати ці два РК? Вважаємо, що в цьому питанні можна спиратися на їх колишню позицію — складати їх за датою відвантаження товарів нової номенклатури.

2. Другий — озвучений у листі від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК*. У ньому податківці пропонували коригування проводити у два етапи: на стару номенклатуру скласти РК «мінус», на нову — скласти нову податкову накладну. Знову ж таки вважаємо, що нову податкову накладну потрібно складати датою відвантаження товарів нової номенклатури.

* Детальніше цей лист розглядався в статті «Реєстрація розрахунків коригування: «блокувальний треш» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 49).

Цей варіант варто застосовувати, якщо є ризик блокування РК — міняється код УКТ ЗЕД/послуг на рівні перших чотирьох знаків.

Зазначимо, що ситуація з РК просто обурлива. На якій підставі обмежили право платника обходитися «нульовим» РК, міняючи номенклатуру або виправляючи «несумову» помилку в податковій накладній? Зміни в блокувальних критеріях такого не передбачають. Те, що правових підстав для цього немає, визнають і самі податківці.

Як підставу для скасування колишніх консультацій у ЗІР, що стосуються зміни номенклатури, вони вказують «переведено до не чинних у зв’язку з уточненням редакції відповіді».

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі