№33

Бухгалтер 911, серпень, 2018/№33 Інші номери журналу ›
 • Нові сервіси в Електронному кабінеті: розшифровка ΣПеревищ і відомості про позитивну податкову історію В Електронному кабінеті платника податків (https://cabinet.sfs.gov.ua) з’явилися два нові корисні сервіси для платників ПДВ: (1) «Інформація про суму перевищення» і (2) «Розрахунок показників ППІ» (показників позитивної податкової історії). Пропонуємо подивитися, яку ж корисну інформацію із цих сервісів можна почерпнути.
 • Навчальна відпустка працівникові: надаємо правильно Поєднувати навчання і роботу — справа нелегка. І роботодавець працівника-студента/учня не може залишатися осторонь. Трудове законодавство вимагає: сприяй, допомагай і надавай працівникові час на здачу сесії — і буде тобі щастя у вигляді кваліфікованого працівника. Ну а якщо серйозно, пропонуємо вам сьогодні поговорити про особливості надання працівникам додаткової відпустки у зв’язку з навчанням (далі — навчальна відпустка).
 • Строковий трудовий договір і вагітність Однією з підстав для припинення строкового трудового договору є закінчення строку його дії. Чи мають вагітні співробітниці імунітет від такого звільнення? Як правильно діяти роботодавцеві, щоб і закон не порушити, і себе не скривдити? Верховний Суд у недавньому рішенні від 16 травня 2018 року у справі № 759/19440/15-ц якраз відповів на ці запитання. Давайте і ми з вами розберемося.
 • Аліменти і податкова знижка на навчання: увага на зміни З 28.07.2018 р. набрав чинності Закон № 2477*, який вносить деякі зміни до порядку оподаткування аліментів і суттєво розширює можливості податкової знижки на навчання. Давайте поглянемо, що в ньому цікавого?
 • Податкові пільги з «прив’язкою» до АТО: що з їх застосуванням зараз? Як і обіцяли в минулому номері (у статті «АТО/ООС-пільги: прийнято Закон»), сьогодні пройдемося по тих податкових пільгах, дія яких так чи інакше пов’язана із закінченням проведення антитерористичної операції (далі — АТО), але які не удостоїлися уваги в Законі України від 19.06.2018 р. № 2463-VIII. Відповідно зараз застосування деяких з них перебуває під питанням.
 • Особливий період в Україні діє, — Верховний Суд Ідеться про лист Верховного Суду від 13.07.2018 р. № 60-1543/0/2-18, у якому він «резюмував» свою позицію «на тему».
 • Споримо з податківцями з оглядом на судову реформу Звернення до суду, безумовно, крайній захід. Далеко не всі наважуються на судове оскарження неправомірних дій податківців у суді. Але… ніколи не говори ніколи (тим паче, що судове оскарження, зазвичай, найефективніше). Тому сьогодні «пробіжимося» основними процедурними моментами цього непрос­того заняття.
 • Операції за участю «третіх» осіб: ПДВ наслідки У практиці іноді трапляються ситуації, коли оплату за договором постачання/підряду здійснює не безпосередній їх покупець/одержувач, а третя особа. Або коли покупець платить не безпосередньо постачальникові, а третій особі. Сьогодні пропонуємо обговорити питання нарахування ПДВ у цих випадках.
 • Індексуємо зарплату за серпень 2018 року Знову індексація. Цього разу за серпень. «Готові» коефіцієнти індексації і суми поточної індексації вам на допомогу.
 • Чи можна виправитися після припинення діяльності Сьогодні ми ще раз нагадаємо про те, які звіти підприємці подають, припиняючи діяльність, і як виправити помилку, якщо ви її виявили вже після зняття з держ­реєстрації?
 • Черговий камінь у город податківців, або Як суд виступив «за» ПК з ПДВ при купівлі автомобіля підприємцем Чи може підприємець — платник ПДВ відобразити податковий кредит при купівлі автомобіля? Це одне з «найбородатіших» запитань. Протягом багатьох років фантазія податківців не вичерпується: кожного разу вони придумують усе нові й нові відмовки, що забороняють це. Добре, що суди їх вчасно зупиняють. Одне з таких судових рішень ми сьогодні й прокоментуємо.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі