Турзбір: звітні запитання і Ко

В обраному У обране
Друк
Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Квітень, 2019/№ 15
І квартал позаду, а це означає, що настала гаряча пора звітної кампанії з податків та зборів, базовим звітним (податковим) періодом за якими є квартал. Серед них і туристичний збір. Але ось як за ним звітувати — неабияка головоломка. Правила справляння збору змінилися кардинально1, але пристосувати під них податкову декларацію ДФСУ з Мінфіном так і не встигли. Як же бути?

1 Детальніше про це ви могли прочитати в статтях «Турзбір по-новому: платити побільше й авансом… бажано» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 52-53) та «Головоломки з турзбору та поодинокі рішення… місцевих рад» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 9).

Декларація за І квартал: за старою формою?

Розпочнемо з того, що граничний строк подання декларації спливе в п’ятницю, 10 травня. Сплатити відображені в ній зобов’язання необхідно не пізніше понеділка, 20 травня2.

2 У випадку, якщо протягом кварталу податковий агент сплачував авансові внески згідно з рішенням місцевої ради, у квартальний строк потрібно буде доплатити тільки позитивну дельту між остаточною сумою та сплаченими авансами (якщо, звичайно, така дельта виникне).

На момент відправлення номера до друку ситуація складалася так, що платники турзбору мали можливість звітувати за І квартал тільки за старою формою3. Чи варто говорити, що вона зовсім не підходить під нові реалії справляння збору ?

3 Затверджена наказом Мінфіну «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» від 09.07.2015 р. № 636.

Водночас проект нової декларації4 так і залишається проектом. Причому навіть незважаючи на те, що розробила його ДФСУ достатньо оперативно (ще 07.02.2019 р. він став доступним для громадського обговорення).

4 sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73163.html.

Радимо з ним ознайомитися. Так буде легше вирішити завдання з «упиханням» нових правил сплати турзбору до старої декларації.

До речі, у виданні «Вісник. Офіційно про податки»5 ДФСУ повідомляла, що в разі затвердження й оприлюднення нової форми декларації з туристичного збору в І кварталі 2019 року для складання звітності за ІІ квартал повинна застосовуватися нова форма декларації.

5 visnuk.com.ua/ru/news/100011426-turzbir-koli-zvituvati-za-novoyu-formoyu-deklaratsiyi.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити