Головоломки з турзбору та поодинокі рішення… місцевих рад

В обраному У обране
Друк
Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Лютий, 2019/№ 9
З нового року правила справляння туристичного збору істотно змінилися1. Але збір місцевий. Багато нюансів його справляння (встановлення конкретних ставок, визначення переліку податкових агентів тощо) визначають місцеві ради2. Вони повинні «модернізувати» свої рішення під нові правила. Як бути, якщо вони цього не зробили? Про це і не тільки — у цій статті.

1 Детальніше про це ви могли прочитати в статті «Турзбір по-новому: платити більше й авансом… бажано» в журналі «Бухгалтер 911», 2018, № 52-53.

2 Тут і далі — сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Найголовніша головоломка полягає в тому, що старі рішення місцевих рад з 01.01.2019 р. не відповідають вимогам ПКУ. Чому?

По-перше, тому, що конкретні ставки податку до нового року встановлювалися такими рішеннями у відсотках від вартості всього періоду проживання (ночівлі) за вирахуванням ПДВ. З нового року ставки податку мають бути встановлені у відсотках від розміру мінзарплати, встановленої законом на 1 січня, для однієї особи за добу тимчасового розміщення.

Просто так узяти й застосувати «старі» відсотки, що фігурують у рішеннях місцевих рад, до нової бази справляння збору, звичайно ж, неприпустимо!

По-друге, нові правила справляння турзбору зобов’язують місцеві ради розміщувати й оприлюднювати на своїх офіційних сайтах перелік податкових агентів та інформацію про них (останній абзац п.п. 268.5.2 ПКУ). Звісно, в старих рішеннях цього немає.

По-третє, з 01.01.2019 р. місцеві ради отримали право встановлювати щомісячні авансові внески (для податкових агентів) (згідно з п.п. 268.7.1 ПКУ). І щоб упровадити таке ноу-хау, потрібно змінити рішення про встановлення збору.

Звісно, одним помахом чарівної палички рішення всіх місцевих рад країни не зміняться. А враховуючи те, що цього року в п. 49 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ закріпили законність внесення змін до таких рішень «коли захочеш» , багато хто з цим не став поспішати…

Давайте розглянемо питання, які могли виникнути у зв’язку з цим у податкових агентів, але здатні торкнутися й «кінцевих» платників збору.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити