№15

Бухгалтер 911, квітень, 2019/№15 Інші номери журналу ›
 • У кого зберігаються трудові книжки працівників ФОП? У статті «Кадрові документи ФОП: що потрібно / що ні» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 11) ми говорили в тому числі про зберігання трудових книжок працівників, зайнятих у роботодавців-ФОП. Зокрема, зазначали, що згідно з Інструкцією № 58* трудові книжки зберігаються в самих працівників, а не у ФОП. Але в коментарях отримали несподівану реакцію. З чим пов’язаний «книжковий» гармидер? Розбираємося.
 • Фінзвітність за 1 квартал: хто і в якому комплекті її складає? У цій статті обговоримо організаційні моменти, пов’язані з поданням фінзвітності за 1 квартал 2019 року. Хто зобов’язаний складати і подавати проміжну фінзвітність? Який комплект проміжної фінзвітності? Особливості її подання підприємствами, що звітують за МСФЗ.
 • Якщо працівник придбав товари для підприємства «за свої»… Тема «кредитового» підзвіту (коли працівник придбав товари для потреб роботодавця за рахунок власних коштів без попередньої видачі авансу), як і раніше, на слуху. Фіскали стали відступати від своєї абсурдної ідеї вважати доходом працівника виплачувану йому компенсацію вартості придбаних товарів. Проте залишається питання, як документально оформити купівлю працівником товарів для підприємства «за свої» кошти, щоб не мати зайвих проблем.
 • Рятуємося від трудового штрафу: що робити, якщо не нараховували індексацію й не лише… Роботодавець не провів індексацію зарплати, занизив (забув нарахувати) відпускні/компенсацію за невикористану відпустку, суму іншої виплати, яка обчислюється згідно з Порядком № 100*, не оплатив роботу в нічний час або надурочні години? Розглянемо можливі варіанти уникнення трудового штрафу в 10 мінзарплат залежно від виду забутої міндержгарантії в оплаті праці. Отже, що ж робити бухгалтерові, який виявив, що не нарахував (нарахував у меншій сумі) працівникові…
 • Бухоблік ПДВ: закриваємо ПДВ-рахунки, відображаємо типові операції У платників ПДВ достатньо часто виникають запитання не лише щодо того, коли і як нарахувати ПДВ, а й як правильно його показати в бухобліку. Зокрема, що робити із залишками сум (сальдо) на рахунках обліку ПДВ. Давайте обговоримо ці моменти в статті.
 • Лікарняний, принесений із запізненням: як у ЄСВ-звіті донарахувати ЄСВ з МЗП? Минулого місяця працівник перебував на лікарняному. Листок непрацездатності він приніс у наступному місяці. База нарахування ЄСВ за минулий місяць виявилася меншою за мінімальну. Як у ЄСВ-звіті показати донарахування ЄСВ за минулий місяць?
 • Направлення на «трудову» перевірку: просити не можна помилувати? Які документи повинен мати із собою трудовий інспектор, що прийшов до вас із інспекційним відвідуванням або перевіркою? По-перше, службове посвідчення, а по-друге, направлення на перевірку. Але з останнім не все так однозначно… Хоча сама Держпраці неодноразово висловлювалася на користь того, що направлення на перевірку інспекторові все-таки необхідне. Розберемося в подробицях!
 • Первинний документ за операцією є «проблемним»: як провести її в обліку з податку на прибуток? Трапляється, що при перевірці ДФС знаходить підстави, щоб не визнати той чи інший первинний документ у зв’язку з його дефектністю і, як результат, зняти витрати та податковий кредит з ПДВ за операцією. Чи є захист від таких дій податкових органів?
 • Індексуємо зарплату за квітень 2019 року Знову індексація. Цього разу за квітень. «Готові» коефіцієнти індексації та суми поточної індексації вам на допомогу.
 • Зарплатна індексація: «неповні» питання На прохання наших читачів у цій статті ми розберемо питання, які стосуються зарплатної індексації. Як визначити суму індексації зарплати працівників у разі неповної зайнятості або якщо працівник працює на повну ставку, але з якихось причин місяць ним відпрацьовано не повністю?
 • Турзбір: звітні запитання і Ко І квартал позаду, а це означає, що настала гаряча пора звітної кампанії з податків та зборів, базовим звітним (податковим) періодом за якими є квартал. Серед них і туристичний збір. Але ось як за ним звітувати — неабияка головоломка. Правила справляння збору змінилися кардинально, але пристосувати під них податкову декларацію ДФСУ з Мінфіном так і не встигли. Як же бути?
 • Дохід від експорту у ФОП загальносистемника Підприємець на загальній системі займається експортом. Виручка в інвалюті спочатку заходить на його розподільчий рахунок. А наступного дня банк продає частину цієї валюти (обов’язковий продаж) і залишок зараховує на валютний рахунок підприємця. Через місяць залишок валюти підприємець вирішує продати на міжбанку. Як йому облікувати такий інвалютний дохід і комісію, утриману банком при продажу валюти?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі