Якщо працівник придбав товари для підприємства «за свої»…

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Квітень, 2019/№ 15
Тема «кредитового» підзвіту (коли працівник придбав товари для потреб роботодавця за рахунок власних коштів без попередньої видачі авансу), як і раніше, на слуху. Фіскали стали відступати від своєї абсурдної ідеї вважати доходом працівника виплачувану йому компенсацію вартості придбаних товарів. Проте залишається питання, як документально оформити купівлю працівником товарів для підприємства «за свої» кошти, щоб не мати зайвих проблем.

Питання, що обговорюється в статті, саме собою не варте того, щоб йому приділялося стільки уваги. Фіскали «вигадали» проблему з «кредитовим» підзвітом на рівному місці*. Але минув фактично рік, перш ніж з’явилися ознаки того, що ДФСУ відступилася.

* Див. статтю «Якщо працівник придбав за свої: чи буде дохід?» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 14).

Нагадаємо, ані суди, ані Мінфін не підтримали позицію фіскалів про те, що якщо працівник придбав товари для потреб роботодавця за рахунок власних коштів (грошові кошти під звіт не видавалися), то суму таких коштів, що відшкодовується йому роботодавцем за зазначені товари, слід оподаткувати ПДФО і ВЗ**.

** Детальніше — у статті «Кредитовий підзвіт»: позитив Мінфіну та ДФСУ» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 14).

Тепер в одній з останніх консультацій (лист ДФСУ від 21.03.2019 р. № 1143/6/99-99-13-02-03-15/ІПК) фіскали вже заявляють, мовляв, усе залежить від того, чи пов’язана купівля з виконанням трудової функції працівником. Так, якщо:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити