Несвоєчасно зареєстровано «помилкову» ПН або РК до неї: чи бути штрафу?

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Серпень, 2019/№ 32
Питання обґрунтованості застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію «помилкових» податкових накладних (ПН) або розрахунків коригування (РК) до них — обговорювалося на сторінках нашого видання неодноразово. Однак тема, як і раніше, актуальна. «Обростає» вона і свіжими роз’ясненнями фіскалів, і судовою практикою. Отже, чи є можливості в платника відбитися від штрафу за несвоєчасну реєстрацію складеної помилково ПН?

Фіскали традиційно говорять, що штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК (ст. 1201 ПКУ) застосовуються незалежно від того, з якої причини ПН або РК зареєстровані із запізненням (див., зокрема, 101.27 ЗІР).

Хоча минулого року була гарна консультація, у якій фіскали погодилися з тим, що якщо ПН складена помилково, то штраф за її несвоєчасну реєстрацію застосовуватися не повинен (лист ДФСУ від 04.05.2018 р. № 2004/6/99-99-07-05-06-15/ІПК). Але, як показала практика, це рідкісний виняток із правил.

При цьому зазначимо, що зі штрафами за несвоєчасну реєстрацію «зменшуючих» РК, виданих на покупця (у тому числі й тих, якими «анулюється» складена помилково ПН), поки що все значно простіше. Фіскали та Мінфін визнали, що зараз у податківців немає інструментів для застосування штрафу до покупця за несвоєчасну реєстрацію такого РК* — немає можливості відстежити дату отримання РК покупцем (лист Мінфіну від 24.04.2019 р. № 11310-09-63/11490, лист ДФСУ від 19.03.2019 р. № 857/4/99-99-12-02-01-13).

* Детальніше див. у статті «Зменшуючий» РК зареєстровано із запізненням: штраф «не може не бути» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 27).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити