Оскаржуємо в суді блокування ПН: які позовні вимоги заявляти?

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Червень, 2019/№ 25
Незважаючи на низку судових рішень, у яких суди зобов’язують ДФСУ відкликати лист з критеріями ризиковості і визнають протиправними окремі положення Порядку № 117*, поки що приводів для оптимізму замало**. Швидше за все, блокування податкових накладних (ПН) усе одно не скасують. А отже, платникам у разі блокування ПН, як і раніше, доведеться вдаватися до такого дієвого механізму захисту своїх прав, як судове оскарження. У цій статті зосередимо увагу на тому, які вимоги потрібно заявляти в позові, оскаржуючи незаконне блокування ПН.

* Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

** Стаття «Суд визнав недійсними окремі положення Порядку блокування ПН: чи є світло в кінці тунелю?» цього номера.

Згідно з п. 27 Порядку № 117:

— рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК може бути оскаржене як в адміністративному, так і в судовому порядку. При цьому до суду можна звертатися без попереднього оскарження такого рішення в адміністративному порядку;

— рішення комісії центрального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК може бути оскаржене тільки в судовому порядку (адміністративного оскарження немає). Причому зверніть увагу, що зараз виключно комісією центрального рівня приймаються рішення про (не)розблокування ПН:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити