Мінфін «за» дисконтування довгострокових заборгованостей

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Листопад, 2019/№ 44
Мінфін наказом від 16.09.2019 р. № 379 (далі — наказ № 379) вніс зміни до деяких П(С)БО та Інструкції № 291*. Зміни — за своїм обсягом невеликі і переважно «технічні», за винятком однієї — тієї, яка стосується відображення в Балансі довгострокових заборгованостей. Усі подробиці — далі.

* Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291.

Дисконтування заборгованостей

Мінфін «пішов на поводі» у фіскалів і наказом № 379 (набрав чинності 29.10.2019 р.) «узаконив» дисконтування довгострокової дебіторської та кредиторської заборгованостей. Але зробив він це (чи то спеціально, чи то ненавмисно), на наш погляд, не зовсім продумано. З одного боку, внесені зміни до П(С)БО 11 і П(С)БО 10, якими закріплюється обов’язок оцінювати за теперішньою (дисконтованою) вартістю всі (!) довгострокові зобов’язання / довгострокову дебіторську заборгованість. З іншого боку, Мінфін залишив «білі плями» щодо того, як визначати дисконтовану вартість, і, найголовніше, — як вести подальший облік визнаних за теперішньою (дисконтованою) вартістю заборгованостей. У П(С)БО 13 жодних змін та уточнень з приводу амортизованої собівартості зобов’язань / справедливої вартості фінактивів теж немає.

Але про все по порядку.

Отже, Мінфін вніс такі зміни до П(С)БО 10 і П(С)БО 11.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити