«Копійчані» розбіжності в податковій накладній VS округлення «Усе тече, все змінюється». Але питання «копійчаних» розбіжностей податкової накладної (ПН) і «первинки», на жаль, як і раніше, на вустах. За рахунок яких показників можна «регулювати» ПН, а які краще не зачіпати? Чи можна залишити ПН з копійчаними розбіжностями? Ці запитання вже обговорювалися не раз. Але пропонуємо обговорити, як складається ситуація на сьогодні.
Облікова політика: 2020 За традицією на початку кожного року підприємство проводить ревізію своєї облікової політики (ОП). Адже ОП — це фундамент, на якому базується бухгалтерський облік підприємства. Чи потрібно змінювати щось в ОП під новий 2020 рік — про це і йтиметься в статті.
Звіт з «трудової» квоти: згадуємо ключові моменти Вимога працевлаштовувати громадян з додатковими гарантіями з працевлаштування вже давно закріплена в Законі про зайнятість. Один раз на рік роботодавці повинні звітувати про виконання цього обов’язку. Порівняно з минулим роком жодних змін у порядку подання Звіту за «трудовою» квотою не відбулося (є лише зміни у складі громадян з додатковими гарантіями). Але основні моменти варто згадати.
«Електронні трудові книжки»: Кабмін стартував?! Розмови про перехід на електронні трудові книжки ведуться вже давно. Зовсім нещодавно ми стали свідками появи Порядку № 1084*, який набрав чинності 26.12.2019 р. Проте поспішати з електронізацією роботодавцям, потрібно розуміти, поки що не варто. Чому? Розповімо далі.
Новорічні новинки: згадати все Зараз хочемо поговорити про ті новинки, які почали діяти у 2020 році, але були введені в минулому / позаминулому роках. Про них дехто міг уже й забути, але від цього вони менш актуальними не стали.
Як підприємцеві відзвітувати з ЄСВ за 2019 рік Ідеться про річний ЄСВ-звіт за формою № Д5, який зобов’язані подавати всі ФОП: як на загальній системі, так і на єдиному податку. Про нюанси його заповнення за 2019 рік і поговоримо в цій статті.
«Бездіяльний» ФОП із зарплатою: сплата ЄСВ «за себе» Загальні питання заповнення річного підприємницького ЄСВ-звіту (ф. № Д5) ми вже обговорили*. Зараз же нас цікавитиме «гарячий» окремий випадок сплати ЄСВ/заповнення ф. № Д5 — за періоди, коли діяльності / доходу в якомусь місяці або місяцях звітного року не було. Є цікаве судове рішення. Поїхали!