Як підприємцеві відзвітувати з ЄСВ за 2019 рік

Савченко Олена, експерт з питань оплати праці
Бухгалтер 911 Січень, 2020/№ 2
В обраному У обране
Друк
Ідеться про річний ЄСВ-звіт за формою № Д5, який зобов’язані подавати всі ФОП: як на загальній системі, так і на єдиному податку. Про нюанси його запов­нення за 2019 рік і поговоримо в цій статті.

Річний Звіт з ЄСВ «за себе» (далі — ф. № Д5) подають усі підприємці незалежно від системи оподаткування1. При цьому не має значення, здійснювалася фактично підприємницька діяльність у звітному році чи ні. Навіть якщо ФОП діяльність не провадив, від подання цього виду звітності він не звільняється (п. 13 розд. II Порядку 4352).

1 Так само його подають незалежні професіонали і члени фермерських господарств, але про них ми в цій статті говорити не будемо.

2 Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Не повинні подавати ф. № Д5 тільки ті ФОП, які весь 2019 рік (чи з моменту реєстрації, якщо зареєструвалися у 2019 році) були звільнені від сплати ЄСВ «за себе» і при цьому не виявили бажання стати платниками ЄСВ на умовах добровільної участі (ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ). Хто ці щасливці?

Хто може не подавати Звіт з ЄСВ «за себе». Це ФОП, які протягом усього 2019 року:

— отримували пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах (передбачених ч. 2 і 3 ст. 114, п. 2 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону № 10583));

3 Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

— отримували дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачених ч. 1 ст. 115, п. 72 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058));

— отримували пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачених ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII));

— мали статус особи з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;

— досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, і отримували згідно із законом пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд