Теми статей
Обрати теми

Електронну взаємодію з Держфінмоніторингом відстрочено

Казанова Марина, податковий експерт
До уваги суб’єктів первинного фінмоніторингу (СПФМ)! Набуття чинності нормативкою, яка регламентувала подання інформації (повідомлень) Держфінмоніторингу в електронному вигляді через Електронний кабінет, перенесено з 27.11.2021 на 01.05.2022. Подробиці — у статті.

У попередньому номері ми інформували вас про те, що з 27.11.2021 у СПФМ нарешті повинна була з’явитися можливість подавати інформацію Держфінмоніторингу через Електронний кабінет із використанням електронних форм повідомлень*. Адже саме такий спосіб подання інформації Держфінмоніторингу передбачає п. 4 Порядку № 850**.

* Стаття «Бухгалтер-ФОП vs фінмоніторинг: взаємодіємо з Держфінмоніторингом по‑новому» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 48).

** Постанова КМУ «Деякі питання організації фінансового моніторингу» від 09.09.2020 № 850.

А саме з 27.11.2021 повинні були запрацювати:

(1) Порядок створення особистого кабінету СПФМ і доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу;

(2) Порядок інформаційної взаємодії СПФМ з Державною службою фінансового моніторингу України.

Але не так сталося, як гадалося. Мінфін переніс набуття чинності цими документами на 01.05.2022 (наказ Мінфіну від 17.11.2021 № 602). Очевидно, це пов’язано з тим, що робота Електронного кабінету ще не налагоджена. За інформацією на сайті Держфінмоніторингу, до 01.05.2022 роботу Електронного кабінету запустять у тестовому режимі, про що Держфінмоніторинг повідомить окремо.

До того моменту, поки налагодять роботу Електронного кабінету, нічого не залишається, як повідомляти Держфінмоніторинг так, як ми це робили раніше. Тобто, користуючись рекомендаціями Держфінмоніторингу, розміщеними на його сайті: «Рекомендації щодо подання з 28 квітня 2020 року небанківськими установами до Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції та щодо постановки на облік СПФМ».***

*** fiu.gov.ua/pages/finansovii-monitorint/tehnologi/dlja-nebankivskih-ustanov/rekomendacziji-shhodo-podannya-z-28-kvitnya-2020-roku-bankami-do-derzhfinmonitoringu-informacziji-pro-finansovi-operacziji.html

Інформацію Держфінмоніторингу можна подавати:

або поштою (з повідомленням про вручення поштового відправлення або врученням під розписку);

— або в електронному вигляді — у порядку, передбаченому Порядком електронної взаємодії суб’єктів первинного фінмоніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України, затвердженим наказом Мінфіну від 24.11.2015 № 1085. Але в такий спосіб можна подати далеко не всі повідомлення. А тільки ті, форми яких передбачені ще «старим» наказом Мінфіну від 29.01.2016 № 24 (ср. ).

Наприклад, інформацію про розбіжності у відомостях про кінцевого бенефіціарного власника можна подати тільки в паперовій формі (поштою).

Тож поки подаємо інформацію Держфінмоніторингу так, як і раніше.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі