Теми статей
Обрати теми

Бенефіціари: «вісті з полів»

Казанова Марина, податковий експерт
Тримісячний строк, відведений для подання даних про бенефіціарів, минув. Але, насправді, за інформацією Мін’юсту, з 1 млн юросіб фактично подали відомості про бенефіціарів тільки приблизно 200000 підприємств. Необхідність продовження строків подання «бенефіціарних» документів, як і раніше, гостра. Що думає з цього приводу Мін’юст, яка доля законопроєкту про відстрочення, а також про чергове оновлення зразків структури власності — розповімо в статті.

Доля законопроєкту № 5807 (про відстрочення подання даних про бенефіціарів).

Видно, що депутати про цей документ не забули, але руки в них постійно до нього не доходять. Станом на момент підготовки номера його так і не розглянули. Але деякі шанси ще залишаються.

Що ще важливо. Зміст законопроєкту підправили! Рекомендований до прийняття варіант тепер передбачає тільки продовження строків подання даних про бенефіціарів на 9 місяців (тобто до 11.07.2022). А ось норми про те, що можна не подавати інформацію про бенефіціарів, якщо засновниками юрособи є виключно фізичні особи, — уже в ньому немає ☺.

Заспокоєння від Міністра

Міністр юстиції запевняє, що в жовтні та в листопаді адмінштрафи за неподання даних про бенефіціарів застосовуватися не будуть. Ця інформація розміщена у Фейсбуці на офіційній сторінці Мін’юсту.

Пояснення таке, що «обов’язковою ознакою будь-якого адміністративного правопорушення є наявність вини (ст. 9 КпАП)». А в нинішніх умовах (коли до держреєстратора неможливо записатися) повинна діяти презумпція невинуватості.

Дуже добре — якщо на практиці все буде так, як запевняє Міністр.

Нові зразки структури власності

Мінфін 30.09.2021 укотре оновив зразки структури власності*. Зокрема, тепер наведено зразки заповнення структури власності для громадських об’єднань і громадських організацій (див. приклади 18 і 19). Що важливо щодо громадських (благодійних) організацій: на думку Мінфіну, голова громадської організації (!) визнається кінцевим бенефіціарним власником , який має непрямий вирішальний вплив («НВВ»), оскільки він «має можливість приймати обов’язкові до виконання рішення, що мають вирішальний вплив на діяльність ГО/БО, має вирішальний вплив на формування складу органів управління та результатів їх голосування, та можливість визначати основні умови господарської діяльності ГО/БО».

* mof.gov.ua/uk/samples_of_drawing_up_a_schematic_representation_of_the_ownership_structure-517

Крім того, до структури власності щодо голови громадської організації (як КБВ) треба буде додати офіційні документи (нотаріально засвідчені копії), які підтверджують можливість голови громадської організації здійснювати непрямий вирішальний вплив. Таким документом може бути статут громадської організації.

Щодо учасників громадської організації — на схематичному зображенні структури власності треба розписати всіх фізичних осіб — учасників громадської організації (у форматі «П. І. Б., дата народження, РНОКП»).

Ось такі новини.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі