Як передати корпоративні права: господарське товариство

В обраному У обране
Друк
Гекалюк Роман, завідувач Сектору з питань запобігання та виявлення корупції — голова Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України
Держслужбовець Квітень, 2019/№ 4
У попередній статті «Як правильно передати в управління корпоративні права» окреслено загальні вимоги статті 36 Закону України «Про запобігання корупції» щодо передачі в управління корпоративних прав і розглянуто аспекти передачі в управління цінних паперів та унітарних підприємств. У цій статті зосередимося на особливостях передачі в управління частки у статутному капіталі товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

ГКУ — Господарський кодекс України.

ЦКУ — Цивільний кодекс України.

ЗУ «Про запобігання корупції» — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Закон України «Про товариства» — Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII.

Відповідно до частини першої статті 36 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні корпоративні права.

Частиною першою статті 167 ГКУ визначено:

«корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити