Продажі зі знижкою: ПДВ не донараховуємо

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Підкажіть, будь ласка, що нам робити. Підприємство-виробник вирішило провести на свою продукцію акцію «5 + 1», тобто при купівлі 5 шт. на додачу давати ще 1 шт. за ціною 0,01 грн. Чи необхідно донараховувати умовний ПДВ на це постачання?

Донараховувати ПДВ на постачання товару зі знижкою не потрібно.

Постачання товарів/послуг, за загальним правилом, є об’єктом обкладення ПДВ. Тому на дату першої події (отримання оплати або відвантаження товару) вам доведеться відобразити ПДВ-зобов’язання.

База обкладення ПДВ при постачанні товарів/послуг на сьогодні згідно з нормами п. 188.1 ПКУ визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. Тільки при здійсненні (з 01.09.2013 р.) контрольованих операцій, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, база для ПДВ визначається в розмірі не нижче за звичайні ціни.

Постачання нижче собівартості також підлягають відображенню в податковому обліку за загальними правилами, установленими в п. 188.1 ПКУ. Спеціальних застережень та обмежень для таких операцій немає. Крім того, немає й підстав визнавати дешеві (знижкові) постачання негосподарськими. На це звертає увагу і ВАСУ (див. ухвалу від 12.12.2013 р. № К/800/12864/13 // «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 65, с. 11).

Отже, ПДВ-зобов’язання потрібно відображати виходячи з фактичної ціни продажу, тобто за вирахуванням знижки!

Але майте на увазі! З 01.01.2015 р. «свобода» при нарахуванні податкових зобов’язань з ПДВ закінчиться — доведеться нараховувати їх не нижче за купівельну вартість товару.

А поки що, складаючи податкову накладну (ПН) на постачання товарів зі знижкою, пригадайте, що у графі 7 має бути зазначено кінцеву ціна вже з ураху­ванням знижок. Окремо знижки в ПН не вказуються (див. підкатегорію 101.19 БЗ).

Тому в цьому випадку, зважаючи на різну ціну на той самий товар, ПН бажано заповнити у два рядки:

— в одному — зазначити номенклатуру, кількість і ціну товару, що поставляється без знижки;

— у другому — вказати номенклатуру, кількість і ціну товару зі знижкою (0,01 грн.).

Додамо, що при продажу товару зі знижкою аналогічно, тобто виходячи з фактичної ціни продажу, формуватимуся й доходи. Фахівці ДФСУ роз’яснюють, що дохід від продажу товарів зі знижкою відображається в розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше суми компенсації, отриманої в будь-якій формі (див. підкатегорію 102.06.06 БЗ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд