Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оперативна оренда для єдиноподатника не заборонена

Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Друк
Чи має право юридична особа, яка надає в оренду склади, працювати на єдиному податку (5 %)?

Якщо юридична особа — не лізингова компанія та відповідає іншим умовам роботи на єдиному податку, прописаним у пп. 291.4 і 291.5 ПКУ*, вона цілком можете працювати на єдиному податку. Не можуть бути платниками єдиного податку лізингові компанії (п.п. 291.5.4 ПКУ).

* Докладніше про умови роботи на єдиному податку див. «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 69.

Однак податківці трактують обмеження щодо лізингових компаній дуже широко. Вони наполягають на тому, що ця норма забороняє працювати на єдиному податку всім юридичним особам, які здійснюють лізингові операції (див. консультацію, розміщену в підкатегорії 108.12 БЗ).

Крім того, існує й консультація, у якій податківці, цитуючи норми ПКУ та ЦКУ і маніпулюючи поняттями «лізинг» та «оренда», забороняють працювати на єдиному податку юридичним особам, котрі надають в оренду як рухоме, так і нерухоме майно (див. підкатегорію 108.12 БЗ).

Але насправді, це неправильно. По-перше, надання в оперативну оренду складського приміщення не перетворює звичайне виробниче або торговельне підприємство на лізингову компанію. По-друге, такі крайнощі податківців суперечать суті ст. 291 ПКУ, з якої можна зробити висновок, що оперативна оренда єдиноподатникам не заборонена.

Не заперечуємо, деякі обмеження (зокрема, стосовно площі об’єкта, що здається в оперативну оренду) щодо оперативної оренди все-таки встановлені в п.п. 291.5.3 ПКУ. Але вони стосуються тільки єдиноподатників — фізичних осіб.

Юридичні особи — єдиноподатники надавати своє майно в оперативну оренду можуть без обмеження.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць