(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/37
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2014/№ 89

Фіндопомога для єдиноподатника

Юридична особа — платник єдиного податку у вересні 2014 року отримала поворотну фінансову допомогу. До закінчення року повернення не буде. Чи потрібно відображати цю фіндопомогу у складі доходів по закінченні 2014 року?

Ні, не потрібно. ПКУ надає право платнику єдиного податку користуватися отриманою поворотною фіндопомогою протягом 12 календарних місяців (п.п. 3 п. 292.11 ПКУ). Це якщо без податкових наслідків. Якщо не повернути фіндопомогу протягом цих 12 місяців — от тоді треба буде відображати «єдиноподатковий» дохід.

Принагідно зауважимо: строк 12 місяців обчислюється не виходячи зі строків надання фіндопомоги, зазначених у договорі, а виключно виходячи зі строків, що минули від отримання до повернення грошових коштів.

Далі, слід звернути увагу, що згідно з ч. 3 ст. 254 ЦКУ строк, визначений місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Інакше кажучи, якщо єдиноподатник отримав фіндопомогу у вересні 2014 року, то неоподатковуваний строк користування такою фіндопомогою закінчується у вересні 2015 року.

Детальніше про облік фіндопомоги у єдиноподатника читайте в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 35, с. 21.

А що робити, якщо за підсумками 2014 року юрособа раптом втратить право перебувати на спрощеній системі? Тоді треба дивитися, чи повернете ви цю фіндопомогу до закінчення першого звітного періоду на загальній системі. Якщо так — в «прибутковому» обліку нічого не відображається. Якщо ні — дивимось, від кого була фіндопомога. Якщо від платника податку на прибуток — нараховуєте умовні проценти. Якщо від нестандартного платника — нічого не відображаєте (див. запитання 5 Узагальнюючої податкової консультації щодо податкового обліку поворотної фінансової допомоги, затвердженої наказом Міндоходів

01.07.2014 р. № 367 // «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 56, с. 5).

єдиноподатник, фінансова допомога додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті