Єдиний працівник у відрядженні: РРО можна не включати

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Добридень! Скажіть, будь ласка, чи допускається не роздруковувати фіскальний чек щодо РРО за день, якщо на підприємстві тільки один працівник (директор) і він того дня був у відрядженні? Дякую!

Не роздруковувати фіскальний чек на РРО можливо, якщо правильно оформити «непрацюючість» торговельної точки в період відрядження єдиного працівника.

Суб’єкт господарювання, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі під час продажу товарів (надання послуг), зобов’язаний щодня друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання у книзі обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону про РРО).

Позиція податківців* у питанні застосування РРО та роздрукування фіскального звіту (Z-звіт) наприкінці робочого дня така (див. підкатегорію 109.06 БЗ):

1) у робочі дні підприємства РРО має бути включено і роздрукування Z-звіту є обов’язковим;

2) на час тимчасового призупинення діяльності на торговельній точці, у магазині суб’єкт господарювання зобов’язаний щодня роздруковувати на РРО Z-звіт;

3) у разі якщо підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні згідно з наказом, на підприємстві РРО не застосовується.

* Позицію ВАСУ з цього питання викладено в ухвалі від 24.01.2013 р. № К-37268/10 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 65, с. 39).

Тому, як бачимо, податківці дозволяють не застосовувати РРО і відповідно не роздруковувати Z-звіт наприкінці дня, якщо «непрацюючість» у цей день оформлено наказом.

Таким чином, у цьому випадку достатньо, щоб директор у наказі на відрядження відзначив, що він, будучи єдиним працівником на підприємстві та відбуваючи у відрядження, змушений вважати дні відрядження неробочими днями торговельної точки. Адже включати в ці дні РРО й відповідно роздруковувати Z-звіт нема кому, тим більше що й розрахункових операцій не буде. Нарікань із боку податківців на нероботу РРО в ці дні бути не повинно.

Головне — перед від’їздом у відрядження не забудьте вимкнути РРО. Інакше, затримавшись в ньому більш як на три доби, ризикуєте знайти його заблокованим (див. лист Міндоходів від 27.01.2014 р. № 1502/6/99-99-22-01-03-15/79 // «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 30 с. 9).

Теги чек РРО
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд