Звільнення у зв’язку з поновленням на роботі особи, яка раніше виконувала цю роботу (п. 6 ч. 1 ст. 40 КЗпП)

В обраному У обране
Друк
Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2014/№ 79

Розірвати трудовий договір на підставі п. 6 ч. 1 ст. 40 КЗпП можливо тільки в разі одночасного виконання двох умов. Що це за умови? Озвучимо їх.

Перша умова — звільненого раніше працівника поновлюють на роботі за рішенням суду або вищого за рівнем органу. Друга — неможливо перевести новоприйнятого працівника за його згодою на іншу роботу.

Пам’ятайте: рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню (ст. 235 КЗпП). Виконаним воно вважається із дня видання роботодавцем відповідного наказу. Неправомірно звільненого працівника має бути поновлено на тій посаді, яку він обіймав до звільнення.

Майте на увазі: якщо на посаді поновлюваного працівника працює особа, яка не може бути звільнена з ініціативи роботодавця, вона підлягає обов’язковому працевлаштуванню.

Отримувати згоду профспілкового органу при розірванні трудового договору на підставі п. 6 ч. 1 ст. 40 КЗпП роботодавцю не потрібно.

Працівнику, який звільняється за п. 6 ч. 1 ст. 40 КЗпП, виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому ст. 44 КЗпП (див. с. 45).

При звільненні за цією підставою у трудовій книжці працівника робиться запис: «Звільнений у зв’язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу, п. 6 ч. 1 ст. 40 КЗпП».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити